Czego pragną Twoje stopy? Jakie czynności pomogą w pielęgnacji stóp?

Czego pragną Twoje stopy? Jakie czynności pomogą w pielęgnacji stóp?

Pielęgnacja całego ciała, nie tylko twarzy, ale i pięt jest również ważna. Regularność, wytrwałość i odpowiedni składnik doprowadzi stopy do idealnego stanu. Jakie kosmetyki pomogą w pielęgnacji stóp? A może masaż pięty będzie odpowiedni?

Masaż stóp, jak działa?

Masaż stóp jest bardzo korzystny dla naszego zdrowia, dlatego najważniejsze jest jego regularne wykonywanie. Taki masaż ma pozytywny wpływ nie tylko na same stopy, ale przede wszystkim zapewnia mnóstwo relaksu. Prawidłowe wykonywanie może wpływać także na stan niektórych organów wewnętrznych.

Wszystko to ze względu na receptory, które znajdują się po wewnętrznej stronie stóp. Ich obecność ma uzasadnienie ewolucyjne. Dawniej ludzie chodzili boso, dlatego konieczne było wyczuwanie rodzaju powierzchni. Nawet dzisiaj, kiedy zdarza się chodzić bez butów, wiadomo, po jakim podłożu się stąpa. Jaki wpływ na masaż stóp ma refleksologia? Receptorami zajmuje się także refleksologia, czyli dziedzina medycyny niekonwencjonalnej. Głównym założeniem refleksologii jest to, że receptory mają połączenie z poszczególnymi organami wewnętrznymi. Prawidłowy masaż pięty ma więc pozytywny wpływ na zdrowie. Refleksologia jest odłamem medycyny alternatywnej, niekonwencjonalnej. Jej zasady zakorzenione są w mądrościach ludowych. Oczywiście ucisk określonych receptorów może przynosić prawdziwą ulgę i sprawia, że czują się dużo lepiej.

Jak jeszcze można zadbać o stopy?

Oprócz masażu stóp zawsze można wykonać dodatkowo inne działania. Stopy również są zmęczone po cały dniu chodzenia i noszenia ciężarów. Dlatego szczególnie zasługują na profesjonalny i regularny masaż. Masaż jest niezwykle przyjemny, ale dodatkowo pozwala się zrelaksować. Masaż ma korzystny wpływ na zdrowie, pobudza krążenie krwi i prowadzi do oczyszczania organizmu z toksyn. Rytuał masażu składa się również z aromatycznego peelingu na stopach. Peeling to bardzo przydatny zabieg, który ma na celu wygładzenie skóry szczególnie narażoną na podrażnienia. Stanowi również świetne dobodźcowanie dla osób z nadwrażliwością dotykową.

Na czym polega pedicure spa?

Pedicure SPA to rytuał pielęgnacyjny przeznaczony do stóp, który rozpoczyna się nawilżającą kąpielą. Kąpiel nie tylko przygotowuje stopy do dalszej części zabiegu, ale dodatkowo nawilża skórę i odpręża. Następnie kosmetyczka wykonuje peeling cukrowy i opracowuje stopy frezarką. Wykonuje odprężający masaż stóp, który przynosi ukojenie zmęczonym i obolałym stopom. Masaż wykonuje się na głęboko odżywczej masce, którą zostawia się na skórze na 15 minut do wchłonięcia. W tym celu owija się stopy folią i nakłada skarpety frotte. Na tak przygotowane stopy nakłada się termo-buty, które są idealną alternatywą dla parafiny. Rozgrzewają delikatnie skórę, przyspieszają i wzmacniają wchłanianie składników aktywnych. 

 

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl