Metoda Kinesiotapingu w masażu leczniczym

Metoda Kinesiotapingu w masażu leczniczym

Jest to nowoczesna metoda terapeutyczna, która polega na odpowiednim oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnych właściwościach i strukturze. Specjalne plastry to w pewnym sensie „inteligentna dłoń terapeuty”. Pacjent korzysta z niej przez 24h na dobę. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzone taśmy Kinesiotaping.

Plastry Kinesiotaping jak naklejać?

Plastry Kinesiotaping można kupić w każdej aptece. Najlepiej jest, aby nakleił je na bolące miejsce odpowiedni specjalista. Osoby, które chcą nakleić plastry samodzielnie, powinny postępować według konkretnych zasad. Niestety, ale nieprawidłowo przytwierdzone taśmy nie przyniosą zamierzonego efektu.

Przed naklejeniem plastrów do Kinesiotapingu należy dokładnie obmierzyć miejsce, które boli. Dzięki temu będzie można wyznaczyć długość jednego pasma taśmy. Wszystkie plastry nawet plaster leczniczy na kręgosłup trzeba odcinać ostrymi nożyczkami. Dzięki temu nie zniszczy się materiału. Postrzępione na brzegach plastry mogą się bardzo szybko odklejać od ciała. Miejsce, które ma być oklejone należy przed aplikacją plastra dokładnie umyć i odtłuścić wodą z mydłem. W przypadku wszelkich pozostałości kremów, balsamów, czy też maści powodują odklejanie się leczniczych taśm. Dodatkowo skórę należy przemyć roztworem z alkoholem.

Samo naklejenie plastrów do Kinesiotapingu  polega na odklejeniu spodu taśmy z jednego końca i przyłożeniu go do skóry. Odklejanie spodu należy wykonać etapowo. Należy pamiętać, że nie można rozwarstwiać taśmy na całej długości. Może się skleić, ale też trudniej ją będzie nałożyć, bez dotykania kleju palcami. To wszystko także powoduje odklejenie się taśm.

Po przyklejeniu taśmy do fizjoterapii do skóry należy go kilka razy potrzeć od środka w kierunku końców. Taśmy aktywują się po około godzinie od aplikacji, dlatego nie wolno w tym czasie brać kąpieli. Nie należy również uprawiać sportu. Wszelka wilgoć zarówno w postaci wody, jak i potu, może spowodować szybkie odklejenie i zmarnowanie plastra. Dodatkowo można stosować plastry Kinesiotaping na twarz, które są równie skuteczne.

Plastry Kinesiotaping, jak naklejać na plecy?

Na początku  należy odmierzamy długość plastrów Kinesiotaping na kręgosłup lędźwiowy. Do wykonania aplikacji niezbędne będą:

  • 2 x takie same długości plastrów (wzdłuż kręgosłupa);
  • 1 x plaster (krótszy, w poprzek kręgosłupa).

Oklejanie zaczyna się od przyklejenia bazy na mięśniu prostownik grzbietu. Następnie pacjent musi wykonać lekki skłon w przód i delikatnie rozciągając mięśnie. Praktycznie bez napięcia przykleja się taśmę fizjoterapeutyczną. Koniec pozostaje bez żadnego napięcia. Po tej czynności kilkukrotnie przeciera się plaster, aby aktywować klej.

Drugi plaster natomiast przykleja się analogicznie po drugiej stronie kręgosłupa. Po wcześniejszym ustaleniu miejsca największego bólu poziomo nakleja się trzecią taśmę. Po aplikacji ponownie należy potrzeć plaster.

 

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl