Masaż gorącymi kamieniami - jak wygląda i ile kosztuje?

Masaż gorącymi kamieniami - jak wygląda i ile kosztuje?

Masaż gorącymi kamieniami to egzotyczna technika masażu z użyciem rozgrzanych kamieni wulkanicznych. Choć kojarzy się nam z ezoteryką Dalekiego Wschodu, jego efekty są jak najbardziej widoczne i odczuwalne, zarówno dla ciała, jak i dla ducha.

Masaż gorącymi kamieniami rozluźnia napięte mięśnie i likwiduje stres. Działa dobroczynnie na skórę, przepływ limfy i krążenie krwi, a nawet na poważniejsze problemy zdrowotne. Jak wygląda taki masaż krok po kroku i dla kogo jest on zalecany?

Czym jest masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami wywodzi się z zabiegów medycznych Dalekiego Wschodu, gdzie dobroczynne działanie jakiegoś środka dla duszy oznacza też poprawę stanu zdrowia ciała. Jest szczególnie wskazany dla osób zestresowanych, przemęczonych, odczuwających niepokój, trudności z zasypianiem i silne napięcia mięśniowe. Podczas takiego masażu mięśnie rozluźniają się, a krew krąży szybciej, toteż jest przydatnym uzupełnieniem w leczeniu urazów, obrzęków i chronicznego bólu. Znakomicie wpływa na stan skóry, ujędrnia ją i zmniejsza cellulit.

Masaż gorącymi kamieniami - krok po kroku

Masaż ten wyróżnia się oczywiście użyciem gorących kamieni jako swoistego masażera. Ułożone w odpowiednich punktach naszego ciała wywołują odpowiednie bodźce, które poprawiają kondycję skóry, mięśni oraz układu krążenia i limfatycznego.
Po krótkim wywiadzie na temat stanu zdrowia masowanej osoby terapeuta przystępuje do masażu relaksacyjnego z użyciem olejków. Całe ciało poddawane jest głaskaniu, rozcieraniu i ugniataniu za pomocą gorących kamieni wulkanicznych. Kiedy ich temperatura trochę się obniży, zostaną odpowiednio ułożone w wybranych punktach ciała. Cały zabieg trwa mniej więcej przez godzinę, pozwala w pełni się zrelaksować, wyciszyć, ale i odzyskać dobrą kondycję oraz siły witalne. Przy okazji zlikwiduje obrzęki, zastoje limfatyczne i zmniejszy cellulit.

Cena rozgrzewającego masażu kamieniami

Cena masażu gorącymi kamieniami w gabinetach kosmetycznych wynosi od 100 do około 160 zł. Towarzyszą mu dźwięki polinezyjskiej muzyki i relaksująca atmosfera. Taki masaż możemy też wykonać w warunkach domowych. Można kupić zestaw do masażu składający się z gładko oszlifowanych kamieni bazaltowych, olejków i urządzenia do podgrzewania kamieni, w cenie ok. 400-500 zł. Jest to cena dość wysoka, ale pozwala na wielokrotne wykonywanie takiego masażu w domu. Może on stać się stałym elementem rytuałów domowego spa.

Dla kogo masaż kamieniami nie będzie odpowiedni?

Tak jak i wszystkie inne zabiegi kosmetyczne, masaż gorącymi kamieniami na kilka przeciwwskazań. Nie powinny poddawać się mu osoby, które mają akurat podwyższoną temperaturę, cierpią na chorobę zakaźną lub w ich organizmie toczy się stan zapalny. Oczywistymi przeciwwskazaniami są też nowotwory, ciąża, choroby układu krążenia i choroba zakrzepowa. W przypadku wątpliwości co do możliwych negatywnych skutków takiego zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem przed jego wykonaniem.
 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl