Rollery do masażu nóg, jakie wybrać?

Rollery do masażu nóg, jakie wybrać?

Aktywność fizyczna to w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny element życia codziennego. Wraz z jej wzrastającą intensywnością może być potrzebny np. roller do masażu nóg. Jest to niezastąpiony sprzęt do autoterapii w domu. W czasach, kiedy dostępność przyrządów do ćwiczeń i rehabilitacji jest ogromna, ciężko wybrać rodzaj rollera.

Roller do masażu nóg, dlaczego i jak stosować?

Rollery do masażu nóg wykorzystują również rehabilitanci do pracy z pacjentami. Pacjenci przychodzą z różnymi schorzeniami, np. kolano biegacza, przeciążenia mięśni czy zapalenie rozcięgna podeszwowego. Rolowanie stanowi element terapii, którą pacjent kontynuuje również po zakończeniu rehabilitacji. Podczas rolowania, należy zadbać o elastyczność powięzi i mięśni oraz uniknąć ewentualnego bólu tkanek miękkich. Tym samym nie trzeba należeć do żadnej z powyższych grup, ponieważ automasaż jest dla każdego. Większość społeczeństwa borykała się na pewno z dolegliwościami ze strony aparatu mięśniowo-więzadłowego. Kształt rollera do masażu ud, będzie zależał od tego, do czego będziemy chcieli go użyć. Jaki wałek do masażu kupić?

  • Uniwersalny wałek do masażu nóg, czyli podłużny wałek, który służy do masowania kończyn,
  • Do masażu kręgosłupa dobry będzie duo ball,
  • Małe piłki pozwalają dotrzeć do głębszych partii mięśni,
  • Większe piłki sprawdzają się przy rolowaniu mięśni ud, barków i pośladków.

Rolowanie mięśni wykonuje się dokładnie i powoli. Rollerem do masażu nóg masuje się mięśnie w tych miejscach, gdzie są one najbardziej napięte. Przeznaczamy na masaż jednej partii mięśni nie więcej niż 1 minutę. W szczególnych przypadkach można przedłużyć sesję do kilku minut. Rolowanie nie powinno sprawiać zbyt dużego bólu.

Jak działa roller do masażu na cellulit?

Wałek do masażu cellulitu dobrany według potrzeb to już połowa sukcesu. Jak się okazuje nawet najlepsze urządzenie, niewiele pomoże, jeśli nie będzie się wiedzieć, jak się posługiwać. Kluczem do sukcesu w tej sytuacji jest regularność i technika. Masuje się całe ciało, zawsze zaczynają od dolnych partii i kierując się ku górze. Na pojedynczą sesję należy przeznaczyć 20 minut. Siłę nacisku i częstotliwość należy dostosować przede wszystkim do wybranego rodzaju rollera do masażu na cellulit. Rodzaje rollerów to:

  • manualne,
  • ultradźwiękowe,
  • próżniowe,
  • elektryczne.

Jak wykonać masaż na cellulit?

W walce z cellulitem pomocne są przede wszystkim wałki do masażu cellulitu. Do takiego zabiegu bardzo dobrze sprawdzają się takie akcesoria. Przede wszystkim takie, które nie podrażnią skóry. Masażer wspiera stymulację krążenia krwi, a także pomaga w łagodzeniu napięć i bóli mięśniowych. Natomiast wypustki rollera do masażu cellulitu stymulują skórę oraz tkankę tłuszczową. Co więcej, sprzyjają poprawie jędrności i napięcia. Masaż można wykonywać także podczas kąpieli, ponieważ roller może mieć kontakt z wodą. Jednak, kiedy ma się więcej czasu, można wykonać dłuższy, kilkuetapowy zabieg antycellulitowy.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl