Odżywcza moc masażu. Przewodnik po masażach odżywiających skórę.

Odżywcza moc masażu. Przewodnik po masażach odżywiających skórę.

Masaż z użyciem produktów, które mają za zadanie pielęgnację i odżywianie skóry, nie tylko przynosi relaks i odprężenie zmęczonym mięśniom oraz redukuje napięcia. Jest też prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Masaże odżywiające skórę oddziałują na nasze ciało nie tylko dzięki technice wykonania (są to najczęściej masaże tradycyjne), ale też poprzez użyte podczas nich środki. Ich zadaniem jest rozgrzanie i pielęgnacja skóry oraz wprawienie nas w dobry nastrój konsystencją i zapachem. Oczywiście swoje działanie ma także sam masaż, który rozluźnia mięśnie i pomaga się pozbyć napięcia.

Masaż odżywczy. Czym jest i jakie ma działanie?

Masaż odżywczy ma za zadanie nie tylko odprężyć nas i zregenerować zmęczone mięśnie. Działa też pielęgnująco i odżywczo na skórę dzięki wykorzystywanym do niego składnikom. Popularnymi i dostarczającymi niezwykle przyjemnych wrażeń produktami są np. rozgrzane olejki ze specjalnych świec, masło shea, czekolada. Terapeuta wykonuje taki masaż w sposób spokojny i harmonijny, aby wszystkie składniki dobrze wchłonęły się w skórę i aby wprawić nas w stan relaksu.

Masaż świecą - odżywcze działanie oleju

Dzięki masażom świecą skóra jest miękka i przyjemna w dotyku, staje się bardziej nawilżona i jędrna. Na ciele pozostaje cieniutka warstwa olejku, która chroni skórę przed utratą wody, jest to więc idealny zabieg dla skóry suchej, wrażliwej i dojrzałej. Ciepłe i przyjemne olejki eteryczne dają uczucie ukojenia i pozwalają zapomnieć o zmęczeniu.
Masaż rozpoczyna się zapaleniem aromatycznej świecy, która pod wpływem ciepła roztapia się i zamienia w olejek do ciała. Bazą kompozycji olejków są środki pielęgnujące skórę – np. olejek kokosowy, z kiełków soi i wosk pszczeli. Naturalne dodatki zapachowe wprowadzają nas w przyjemny nastrój dzięki przyjemnej woni np. cytrusów, wanilii, przypraw korzennych, ziół lub piżma.

Masaż ciepłymi stemplami ziołowymi. Co to takiego?

Jest to bardzo relaksująca i egzotyczna technika masażu, praktykowana w Tajlandii i Indonezji. Ciało jest najpierw nacierane olejkiem arachidowym, a następnie masowane rozgrzanymi woreczkami, które są wypełnione aromatyczną mieszanką ziół, kwiatów, przypraw i orzechów. Olejek arachidowy i zawartość woreczków oddziałują dobroczynnie na skórę, odżywiając ją, nawilżając i poprawiając krążenie. Celem masażu jest przywrócenie harmonii organizmu, jednoczesne rozluźnienie mięśni, jak i pobudzenie przepływu krwi. Jednocześnie masaż ten jest bardzo kojący, relaksujący i nastawia nas pozytywnie do dalszego działania.

Słodka przyjemność, czyli masaż czekoladą

Masaż z wykorzystaniem czekolady, ze względu na jej właściwości „hormonu szczęścia w kostkach” wspaniale likwiduje objawy stresu, zmęczenia i przygnębienia. Apetyczny zapach czekolady znacząco poprawia nastrój. Jednocześnie zawarte w niej kakao działa odżywczo i regenerująco na skórę, poprawia krążenie i redukuje obrzęki. Czekolada jest bogata w witaminy i mikroelementy, które wpływają korzystnie na kondycję skóry i opóźniają jej starzenie. Taki masaż możemy śmiało polecić dla każdego rodzaju skóry. 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl