Japoński masaż twarzy, na czym polega i jakie przynosi efekty?

Japoński masaż twarzy, na czym polega i jakie przynosi efekty?

Sztuka masażu Kobido wywodzi się z tradycji japońskiej. Rytuał podlega ściśle określonym regułom. To właśnie one bazują na kulturze medycyny chińskiej. Dawniej zarezerwowany jedynie dla przedstawicieli rodziny cesarskiej oraz szlachetnie urodzonych.

Większość masaży wykonywanych w gabinetach SPA działa jedynie na powierzchni twarzy. Takie japoński masaż twarzy przynosi relaks i odprężenie. Rytuał Kobido, dzięki złożoności ruchów oraz intensywności, wpływa na głębsze warstwy skóry oraz mięśni.

Co to jest japoński masaż twarzy?

Masaż twarzy Kobido to zabieg, o którym mówi się jak o bezinwazyjnym zabiegu chirurgicznym. To właśnie w nim zamiast skalpela największą rolę odgrywają dłonie masażysty. Terapeutyczne umiejętności masowania w tym tradycyjnym stylu mogą przynieść spore efekty. Japoński lifting twarzy pozwala rozprostować zmarszczki i bruzdy, odprężyć napięte mięśnie i pobudzić mikrokrążenie. Co więcej, zmaksymalizować działanie kosmetyków użytych podczas odpowiedniego uciskania skóry.

Japoński masaż twarzy Kobido jest bardzo zaawansowaną formą stymulacji mięśni twarzy. Pełny masaż twarzy składa się z ponad stu ruchów. Wykonanie ich wymaga precyzji i wiedzy na temat budowy mięśni. Ta sztuka masażu wymaga niestety poświęcenia jej wielu godzin praktyki. Natomiast nauka poszczególnych ruchów jest trudna do opanowania. Stanowi to głęboką stymulację tkanek i intensywny drenaż limfatyczny. Szybkie i intensywne ruchy dłoni przeplatają się z delikatnymi, powolnymi gestami głaskania.

Japoński masaż twarzy Kobido i efekty z nim związane

Japoński masaż twarzy ma liczne zalety. Zarówno jeśli chodzi o wpływ na wygląd skóry, jak i o względy zdrowotne. Kobido sprawia, że mięśnie szyi, dekoltu, przedramion i twarzy są rozluźnione. To jest pierwszy aspekt, który jest bardzo ważny. Wraz z kolejnymi masażami tych mięśni przybywa. Oczywiście dzięki temu poprawia się owal twarzy. Natomiast drobne zmarszczki zostają wygładzone. Korzystający z masażu japońskiego twarzy wygląda się na wypoczętego i zrelaksowanego. Na efekt odmłodzenia wpływ ma także usunięcie toksyn z masowanych obszarów. Zabieg oczywiście działa profilaktycznie i przeciwstarzeniowo. Powoduje ujędrnienie skóry i wyrównuje jej koloryt. Największą zmianę w wyglądzie zaobserwują osoby z poszarzałą i pozbawioną blasku cerą. A co ze zdrowotnymi właściwościami japońskiego masażu twarzy Kobido? Zabieg wykonywany na twarzy ma pozytywny wpływ na cierpiących na bruksizm. Dzieje się tak za sprawą rozmasowania spięć przy szczęce. Japoński lifting twarzy polecany jest też osobom cierpiącym na bóle głowy. Co więcej, zestresowanym oraz wszystkim tym, które borykają się z depresją. Powoduje wyciszenie i ukojenie. Reguluje bilans energetyczny w całym organizmie, co jest typowe dla zabiegów wywodzących się z Azji. To połączenie masażu relaksacyjnego z pielęgnacyjnym. Doskonale wywołującym natychmiastową poprawę wyglądu zewnętrznego.

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl