Masaż po liposukcji brzucha, dlaczego warto go stosować?

Masaż po liposukcji brzucha, dlaczego warto go stosować?

Liposukcje wykorzystuje się do kształtowania sylwetki, a najczęściej w obszarze brzucha, ud i pośladków. Rekonwalescencja po operacji tzw. odsysania tłuszczu trwa kilka miesięcy i w początkowym okresie może się wiązać z opuchlizną. Najczęściej stosowany jest w tym przypadku masaż po liposukcji.

Jaki masaż po liposukcji?

Okres rekonwalescencji wymaga nie tylko noszenia specjalnych ubrań uciskowych ale i masażu po liposukcji. Najczęstszym zabiegiem polecanym jest masaż limfatyczny po liposukcji brzucha. Drenaż limfatyczny pobudza przede wszystkim krążenie limfy w celu szybkiego pozbycia się płynu, protein, toksyn ale i skierowania ich z powrotem do krwioobiegu. Dzięki masażom siniaki i obrzęk ulegają zmniejszeniu, a rekonwalescencja przebiega szybciej.

Wykonywanie masażu po liposukcji

Powrót do formy może być wspierany drenażem limfatycznym po liposukcji brzucha. W jaki sposób taki drenaż niweluje obrzęki? Masaż po liposukcji przede wszystkim poprawia krążenie krwi oraz chłonki w organizmie. Oczywiście dzięki temu płyny są sprawniej usuwane i mniej się ich gromadzi. Zatem przyspiesza się gojenie ran i usuwa toksyny z organizmu.

Po około dziesięciu dniach od zabiegu zaleca się rozpoczęcie korzystania z manualnego drenażu limfatycznego. Drenaż limfatyczny po liposukcji brzucha wykonuje się ręcznie przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Jak wiadomo po jakimś czasie po konsultacji ze specjalistą można sięgnąć po mechaniczną terapię. Zabieg jest wykonywany w pełni automatycznie przez urządzenie, które pompuje powietrze do specjalnych mankietów. Komory w ustalonej kolejności napełniają się. Następnie uciskając poszczególne partie ciała z zaleconą przez fizjoterapeutę mocą. Najczęściej stosuje się go na ręce lub nogi, ale taki masaż po liposukcji można wykonywać na różnych częściach ciała. Niektóre marki mają w ofercie mankiety w formie pasa na brzuch, spodenek na biodra, pośladki i uda oraz długich spodni.

Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że na zabiegi nie trzeba umawiać się ze specjalistą ani wychodzić z domu. Można je wykonywać według zaleceń samodzielnie na kanapie, czytając, oglądając film lub relaksując.

Elastyczny wygląd po masażu

Masaż limfatyczny po liposukcji brzucha zaczyna się od delikatnych ruchów głaskania, rozcierania i ugniatania. Ruchy oklepywania nie są wskazane w tego typu masażu po liposukcji. W późniejszym etapie wprowadza się ruchy wibracyjne. Lekko manipulujemy także tkankami miękkimi. Należy omijać miejsca, w których występują większe siniaki tylko pracować w ich okolicach. Ze szczególną ostrożnością masuje się wrażliwe okolice, czyli np. wewnętrzną stronę ud. W miarę upływu czasu stopniowo należy zwiększać intensywność wykonywanych ruchów.

 

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl