Masaż twarzy to niezbyt popularny zabieg kosmetyczny, którego rola i płynące z niego korzyści są wciąż niedoceniane. Jego celem jest poprawa kondycji skóry twarzy, zapobieganie zmarszczkom i zwiotczeniom oraz zmniejszenie napięcia mięśni.
Masaż twarzy to środek pielęgnacyjny, który powinien być stosowany na równi z kosmetykami i zabiegami mechanicznymi. Jest najprostszym sposobem na to, by uzyskać promienny, zrelaksowany i młody wygląd. Powtarzany regularnie, na długo poprawi owal twarzy i zapobiegnie utrwalaniu się zmarszczek mimicznych.
Niedoceniany masaż twarzy - jakie przynosi efekty?
Regularnie wykonywany masaż twarzy przyniesie naprawdę zadziwiające efekty. Pobudza głębokie warstwy skóry do odnowy i aktywizuje mięśnie, przez co twarz staje się bardziej jędrna i napięta. Pobudza też przepływ limfy, zmniejszając, a nawet całkowicie likwidując obrzęki, worki pod oczami i niezdrowy koloryt cery. Skóra jest lepiej ukrwiona i bardziej promienna
Narzędzia do masażu twarzy - szczotki, masażery i rollery. Co wybrać?
Niewątpliwie ręczny masaż twarzy, jeżeli zostanie właściwie przeprowadzony, jest skuteczny, a zarazem delikatny. W regularnym masowaniu twarzy pomogą nam jednak specjalne przyrządy, które po dłuższym okresie stosowania są w stanie skorygować kształt twarzy, podnieść brwi czy zlikwidować drugi podbródek.
Bardzo popularne są szczotki z miękkiego włosia do masażu twarzy. Poprawiają krążenie krwi, usuwają niedoskonałości i łagodnie stymulują układ limfatyczny. Nie powinny być jednak stosowane do cery suchej i wrażliwej.
Rollery z kamieni półszlachetnych dają uczucie chłodu i mają za zadanie likwidację obrzęków oraz poprawę krążenia. Mają również działanie relaksujące i rozluźniające. Są wykorzystywane w popularnej obecnie pielęgnacji koreańskiej.
Zaletą masażerów są specjalnie wyprofilowane głowice, tak zaprojektowane, aby wywołać odpowiedni nacisk na tkanki. Masażer można też schłodzić i za jego pomocą usuwać obrzęki, i opuchlizny.
Techniki masażu twarzy
Przed rozpoczęciem masażu twarzy ważne jest przygotowanie skóry – dokładne oczyszczenie jej, osuszenie i nałożenie kremu nawilżającego. Dłonie powinny być świeżo umyte. Należy wykonywać delikatne, okrężne ruchy od dołu do góry, od szczęki do skroni i czoła, i od nosa na boki, aż do uszu. Można też delikatnie uciskać i opukiwać każdą część twarzy oraz rozmasowywać dolną powiekę od wewnętrznego do zewnętrznego kącika, a górną w odwrotnym kierunku. Taki masaż powinien trwać co najmniej przez 10 minut. Najlepiej wykonywać go wieczorem, po zabiegach pielęgnacyjnych, przed zaśnięciem.
Można też zdać się na fachowców i wykonywać taki masaż w profesjonalnym gabinecie, najlepiej 2 razy w tygodniu.
Przeciwwskazania do masażu twarzy
Jak w przypadku każdego rodzaju masażu, również i ten nie jest dla każdego. Przeciwwskazaniem są różne stany zapalne skóry, np. trądzik i opryszczka, powiększone węzły chłonne, guzki w okolicy twarzy i szyi, infekcje jamy ustnej lub gardła, stany po świeżym usunięciu zęba.