Masaż na migrenę, dlaczego warto go wykonywać?

Masaż na migrenę, dlaczego warto go wykonywać?

Ból głowy może skutecznie zepsuć nie tylko dzień, ale i uprzykrzyć życie na całe tygodnie. Farmakologiczne środki na ból głowy szybko likwidują dolegliwości. Jednak stosowanie ich codziennie lub bardzo często mogą uszkodzić błonę śluzową przewodu pokarmowego. Ich działanie skuteczne może wspomagać lub nawet zastępować akupresura. Skąd się bierze i dlaczego warto stosować masaż na ból głowy?

Skąd się bierze migrena?

Współpraca między naczyniami krwionośnymi mózgu a systemem nerwowym może ulegać zakłóceniom. Uaktywnienie się tzw. generatora migrenowego rozpoczyna napad migrenowy. W wyniku tej reakcji nadmiernie uwalniana jest serotonina i inne związki. Ból migrenowy to rosnące stężenie, które powoduje patologiczny skurcz naczyń krwionośnych w mózgu. Zaczynają w tym momencie działać mechanizmy regulacyjne i naczynia się rozkurczają. Jest to odbierane przez okołonaczyniowe zakończenia nerwowe jako bodziec bólowy. Bodziec ten przekazywany jest dalej. Przez to zwiększa się przepuszczalność białek, które przedostają się poza naczynia. Dzięki temu wywołują stan zapalny, który przez tkanki mózgowe interpretowany jest jako ból. Jednym ze sposobów, które warto stosować na ból, jest masaż głowy na migrenę.

Jaki masaż na ból głowy?

Nie od dziś wiadomo, że odpowiedni masaż na migrenę rozluźnia napięte mięśnie i koi ból. Kojarzy się go jednak głównie z kręgosłupem. Tak samo dotyczy to dolegliwości bólowych w innych częściach ciała, między innymi głowie. Akupresura to metoda naciskania ciała w konkretnych miejscach, która znana jest raczej każdemu. Wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, choć dzisiaj znana jest na całym świecie. Przy jakichkolwiek długotrwałych bólach i niepokojących objawach, zaleca się udać na wizytę do lekarza. Specjalista wskaże przyczyny oraz możliwości ewentualnego leczenia. Masaż głowy na ból nie zaszkodzi, a dla niektórych może być to świetna alternatywa tabletki przeciwbólowej. Szczególnie gdy chodzi o napięciowy ból głowy. Należy zwrócić uwagę, w których miejscach powinno uciskać się głowę, kark oraz twarz, by pozbyć się bólu z konkretnych rejonów.

Jaki masaż na migrenę?

Osoba, która jest masowana w trakcie zabiegu, pozostaje w pozycji siedzącej. Oczywiście z możliwością dostępu do pleców, czyli taboret albo krzesło bokiem. Masaż głowy na migrenę rozpoczyna się od łagodnego muskania czoła. Palcami przesuwa się trzykrotnie od środka czoła do skroni. Taką pozycję stosuje się przemiennie z kolejną: ucisk skroni palcem środkowym w dołku skroniowym. Prawidłowe trafienie w punkt akupresurowy odczuwany jest przez pacjenta jako silny dotyk, a nawet ból. Mija on jednak zaraz po przerwaniu nacisku i odczuwalny jest wtedy jako ulga. Punkt ten uciskamy przez jakieś trzy sekundy, a następnie puszcza gwałtownie odrywając palce od skroni. Efekt bólu łagodzi się muskaniem czoła. Ten układ powtarzamy trzykrotnie.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl