Masaże antycellulitowe - czy rzeczywiście pomagają w walce w celullitem?

Masaże antycellulitowe - czy rzeczywiście pomagają w walce w celullitem?

Chyba każda kobieta miewa problemy z cellulitem, czyli nierównomiernym, grudkowatym rozłożeniem tłuszczu pod skórą. Jest to nie tylko irytujący problem estetyczny, świadczy również o zatrzymywaniu wody w organizmie i nieprawidłowym funkcjonowaniu tkanki łącznej.

Cellulit pojawia się najczęściej na udach, biodrach, pośladkach, brzuchu, a nawet ramionach. Jego przyczyny to siedzący tryb życia, brak ruchu, nieprawidłowa dieta, ale i poważniejsze problemy hormonalne lub naczyniowe. Masaż antycellulitowy powinien odprowadzić nadmiar wody oraz tok-syn z organizmu i rozbić grudki tłuszczu. W jaki sposób go wykonać i czy jest on skuteczny?

Co to jest masaż antycellulitowy? Jaki jest jego przebieg?

Celem masażu antycellulitowego jest lepsze ukrwienie, odprowadzenie nadmiaru wody i zwiększenie jędrności skóry. Musi więc być mocny. Przy masażu ręcznym podstawowe czynności to ugniatanie, uciskanie i dość mocne szczypanie. Masaż mechaniczny z wykorzystaniem specjalnych głowic jest bardziej intensywny i równomierny. Skuteczność masażu wspomogą specjalne kosmetyki, redukujące tkankę tłuszczową i poprawiające krążenie krwi.

Skuteczność masażu antycellulitowego

Skuteczność zależy od siły masażu. Bardzo dobre efekty przynoszą masaże mechaniczne - próżniowy, ultradźwiękami, za pomocą masażerów ręcznych lub drenaż limfatyczny. Masaż ręczny wymaga dość dużo siły i efektywnej techniki nacisku, więc powinien być wykonywany przez doświadczonego masażystę. Oczywiście można spróbować wykonać go w domu, z użyciem odpowiednich kosmetyków.
Dowodem skuteczności masażu jest wygładzenie skóry i zmniejszenie widoczności tego defektu oraz zniknięcie ewentualnych obrzęków i zastojów. Potrzebne jest minimum 10 sesji profesjonalnego masażu.
Sam masaż nie pomoże, jeżeli nie będzie wiązał się ze zmianą stylu życia, czyli zdrowszą dietą i zwiększoną dawką ruchu.

Masaż modelujący czy masaż bańką chińską - które rozwiązanie wybrać?

Zarówno masaż modelujący, jak i bańkami chińskimi są popularnymi metodami radzenia sobie z cellulitem. Masaż bańkami wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Gumowe bańki zostają przyssane do skóry, następnie przeciągane i przemieszczane po problemowych partiach ciała. Przed zabiegiem naciera się ciało oliwką z dodatkiem składników antycellulitowych, co wzmacnia oddziaływanie bańki.

Masaż modelujący to połączenie masażu tradycyjnego i ręcznego drenażu limfatycznego. Wykonuje się go w miejscach objętych cellulitem, intensywnie je rozcierając, ugniatając, wyciskając i oklepując. W połączeniu z preparatami spalającymi tkankę tłuszczową modeluje sylwetkę, rozbija złogi tłuszczowe i zastoje limfy.

Jak często powinno się wykonywać masaż antycellulitowy, by zobaczyć efekty?

Nie jest to zabieg jednorazowy, należy go regularnie powtarzać. Masaż ręczny to seria 7 - 10 zabiegów, z częstotliwością dwa razy w tygodniu. Profesjonalne masaże to 10-20 zabiegów w odstępach kilkudniowych. Masować się w domu można codziennie, zwłaszcza po kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana i rozluźniona. Warto pamiętać o odpowiednim preparacie i zaopatrzyć się w masażer.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl