Masaż w pigułce. Jakie są rodzaje masażu, ile kosztuje i gdzie najlepiej go zrobić?

Masaż w pigułce. Jakie są rodzaje masażu, ile kosztuje i gdzie najlepiej go zrobić?

Jeśli odczuwasz zmęczenie, ból i zesztywnienia, warto udać się na masaż. Usprawni on obolałe ciało, zlikwiduje napięcia mięśniowe, ale też i odpręży, zapewniając ukojenie i dla ciała, i dla ducha.

Obecny brak ruchu, zdalna praca w pozycji siedzącej, wielogodzinne konferencje online wpływają negatywnie na kondycję stawów, mięśni i kręgosłupa. Aby temu zaradzić, warto wybrać się na profesjonalny masaż. Jakie są rodzaje masażu, kto może z nich korzystać i gdzie szukać dobrego masażysty?

Masaż całościowy a masaż wybranych partii ciała. Wady i zalety

Masaż ogólny i masaż wybranych części ciała są dwiema formami najpopularniejszego masażu klasycznego, wywodzącego się jeszcze z czasów starożytnych. Zależnie od sposobu wykonywania może on być leczniczy – rehabilitacyjny lub relaksacyjny.

Masaż całościowy dotyczy oczywiście całego ciała, usprawnia lub relaksuje po kolei poszczególne jego partie, jednocześnie stymulując krążenie i układ nerwowy. Masaż częściowy obejmuje tylko poszczególne miejsca, które najczęściej są zmienione chorobowo i wymagają rehabilitacji. Innym przykładem takiego masażu, który z kolei pomaga się zrelaksować, a jednocześnie zadbać o urodę, jest masaż twarzy.

Masaż całościowy jest na pewno korzystniejszy, gdyż poprawia kondycję całego ciała. Jednocześnie mogą istnieć przeciwwskazania do takiego masażu, np. choroby układu krążenia, stany zapalne, nowotwory itp. Masaż częściowy ma zazwyczaj funkcję leczniczą, jest dobierany przez lekarza lub fizjoterapeutę, ale nie daje efektu „całościowego” zaopiekowania się ciałem i doprowadzenia go do lepszej kondycji.

Ile kosztuje masaż? Ceny profesjonalnych zabiegów

Cena masażu zależy od masowanej części ciała, jego charakteru i czasu poświęconego na jego wykonanie. Przykładowo masaż klasyczny całego ciała przez 30 minut to koszt 60-100 zł. Masaże relaksacyjne, np. z użyciem świec, produktów pielęgnacyjnych lub czekolady to koszt minimum 120 zł za godzinną sesję. Masaż muszlami Lava Shells to z kolei koszt minimum 170 zł za godzinę.

Masaże lecznicze, o charakterze rehabilitacyjnym, to koszt od 50 do 150 zł. Koszty podwyższa też często użyty fachowy sprzęt i dodatkowe zabiegi.

Masaż domowy czy profesjonalny? Za i przeciw obu rozwiązań

Zmęczenie dotyka nas praktycznie każdego dnia. Praca, nauka, obowiązki domowe sprawiają, że nasz organizm potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Doskonałym remedium jest masaż - relaksacyjny bądź leczniczy, jeśli w wyniku naszego trybu życia pojawiają się większe problemy zdrowotne. Niewątpliwie masaż wykonywany przez profesjonalnego masażystę lub fizjoterapeutę ma wiele zalet i jest dobrany odpowiednio do naszych potrzeb. Jednakże minusem może być cena takiego zabiegu, a także brak czasu na regularne sesje. Jeżeli zmęczenie dopada nas wieczorem po pracy, warto jest samemu nauczyć się odpowiednich technik rozluźniania, lub poprosić bliską osobę np. o masaż pleców, lub karku. Przy doraźnym zmęczeniu lub napięciu powinien okazać się praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl