Drenaż limfatyczny, czym jest i dlaczego warto go stosować?

Drenaż limfatyczny, czym jest i dlaczego warto go stosować?

Drenaż limfatyczny zdecydowanie poleca się na ujędrnianie skóry. Co więcej, zmniejsza obrzęki, redukuje cellulit i oczyszcza organizm z toksyn. Chętnie korzystają z niego również sportowcy w celach regeneracji powysiłkowej.

Drenaż limfatyczny i jego efekty po

Drenaż limfatyczny stanowi formę oddziaływania na układ chłonny. To właśnie on ma za zadanie poprawę jego motoryki oraz redukcję obrzęków. Masaże limfatyczne mogą być wykonywane ręcznie przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę lub masażystę. Co więcej, może być za pomocą aparatów do kompresji pneumatycznej.

Manualny drenaż limfatyczny został po raz pierwszy opracowany i opublikowany w latach 30. Przez duńskiego fizjoterapeutę Emila Voddera i do dziś uznaje się go za ojca tej metody. Drenaż limfatyczny stanowi kombinację powolnych ruchów okrężnych i obrotowych. Ruchy pompujących i czerpiących z bodźca dostosowanej do okolicy ciała i stanu pacjenta. Aparaty do drenażu mechanicznego zawierają natomiast specjalne mankiety podzielone na komory. To właśnie w nich umieszcza się obrzękniętą kończynę. Dodatkowo wytwarza podciśnienie stymulujące układ limfatyczny do pracy. Drenaż limfatyczny twarzy sprawia, że jest ona bardziej promienna. Jej kształt nieco delikatniejszy. Masaż brzucha, pośladków, rąk, pleców, a także nóg ma wiele zalet. Efekty są widoczne właściwie zaraz po zabiegu. Niezależnie od tego, czy masaż wykonuje urządzenie do drenażu limfatycznego, czy jest on wykonywany ręcznie. Dzięki niemu można zauważyć, że:

• zanikają obrzęki, czyli również zapalne i zastoinowe,

• z warstwy podskórnej usunięte zostają toksyny,

• poprawia się krążenie limfy,

• poprawia się krążenie krwi w żyłach,

• skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna,

• przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej,

• poprawia się przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach,

• zmniejsza się cellulit.

Jak często wykonywać drenaż limfatyczny?

To pytanie, na które powinien odpowiedzieć specjalista. To wszystko zależy od wielu czynników. Między innymi stanu pacjenta, rodzaju problemu, przyjętej metody i czasu trwania zabiegów. W okresie intensywnego leczenia drenaże limfatyczne mogą być stosowane nawet codziennie. Jeśli efekty terapii mają być jedynie podtrzymane, masaż może być wykonywany 1-2 razy w tygodniu.

Jeszcze inaczej może to wyglądać, kiedy pacjent posiada własny aparat do masażu limfatycznego nóg. Dzięki temu ma łatwiejszy dostęp do zabiegów i są one znacznie mniej kosztowne. Może wtedy stosować je zawsze, kiedy czuje taką potrzebę. Na przykład na zmęczone, ciężkie nogi po długim dniu pracy lub po intensywnym treningu. Dzięki temu można przyspieszyć regenerację mięśni. Wciąż jednak dobrze częstotliwość i czas trwania takich zabiegów skonsultować ze specjalistą.

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl