Masaż gorącymi muszlami LAVA - co to takiego?

Masaż gorącymi muszlami LAVA - co to takiego?

Masaż gorącymi muszlami Lava Shells jest egzotycznym zabiegiem relaksacyjno-leczniczym, który wywodzi się z Filipin. Muszle małż tygrysich są zbierane u wybrzeży Oceanu Spokojnego, czyszczone i polerowane w taki sposób, żeby nadawały się do czynności masażu.

Podczas masażu gorącymi muszlami, temperatura i gładkość muszli dobroczynnie wpływa na ciało na równi z uwalnianym przez nie węglanem wapnia, regenerującym komórki skóry. Jakie zalety ma masaż muszlami Lava Shells i kto może z niego skorzystać?

Masaż muszlami - jak wygląda?

Muszle przed zabiegiem i po jego zakończeniu są myte w letniej wodzie z mydłem i dezynfekowane. Przed rozpoczęciem zabiegu rozgrzewa się dwie muszle za pomocą specjalnego żelu Lava i aktywatora ciepła, które wkłada się do środka. Muszle po rozgrzaniu będą ciepłe przez godzinę i tyle właśnie trwa zabieg. Bardzo ważne jest wypróbowanie rozgrzanych muszli najpierw przez masażystę, a potem na wybranych punktach ciała osoby, która będzie poddana masażowi.
Masaż musi być wykonywany w sposób stały, ponieważ podczas przerwy w masowaniu wzrasta temperatura we wnętrzu muszli. Można też je studzić, zanurzając na moment w zimnej wodzie.

Masaż powinien być wykonywany delikatnie, płynnie, bez gwałtownych i mocnych ruchów. Masażysta nie powinien mocno uciskać ani ugniatać ciała. Zabiegowi towarzyszą świece, egzotyczna muzyka i relaksująca atmosfera, co pozwala, choć w wyobraźni przenieść się nad ocean i poczuć pod stopami piaszczystą plażę, a nad głową powiew ciepłego wiatru.

Jakie korzyści przynosi masaż gorącymi muszlami?

Rozgrzewające się muszle uwalniają jony wapnia, które podczas masażu są w pewnym stopniu przyswajane przez skórę i działają regenerująco. Ponadto masaż muszlami uspokaja i wprowadza w stan głębokiego relaksu. Przynosi ukojenie nie tylko zmęczonym mięśniom, ale przede wszystkim zestresowanej psychice, pozwalając, choć na chwilę przenieść się do magicznego świata wysepek Polinezji.

Czy każdy może udać się na masaż muszlami LAVA?

Wskazaniem do takiego masażu jest poczucie życia w napięciu i stresie oraz towarzyszące temu dolegliwości mięśniowe.
Natomiast, ze względu na oddziaływanie ciepłem podczas zabiegu, przeciwwskazaniami do jego wykonania są: podwyższona temperatura ciała, zaburzenia krążenia, zapalenie żył, żylaki, choroba zakrzepowa, łatwość występowania krwawień i krwotoków, tętniaki, choroby zakaźne, ostre stany zapalne, zakażenia i owrzodzenia skóry oraz choroby nowotworowe. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem przed zabiegiem.

Odstresowujące działanie gorących muszli. Czy to naprawdę działa?

Ciepło i gładkość muszli, które są idealnie oszlifowane, by nie absorbowały brudu i martwego naskórka, pomagają wejść w stan relaksu i odprężenia. Zmniejsza się napięcie mięśni i sztywność stawów, znikają obrzęki. W wyniku redukcji napięcia mięśniowego i nerwowego czujemy się odprężeni. Egzotyczność tej metody sprawia natomiast, że taki masaż jest niezwykłym przeżyciem, zarówno fizycznym, jak i duchowym. 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl