Jak poradzić sobie z drętwieniem rąk?

Jak poradzić sobie z drętwieniem rąk?

Drętwienie rąk najczęściej wywołuje nieprzyjemne uczucie, które dość szybko przemija. Jeśli jednak często nawraca lub długo się utrzymuje, należy skonsultować się z lekarzem. Może to być szczególnie niebezpieczne, ponieważ może być nietypowym objawem poważnego schorzenia. O czym świadczy drętwienie rąk?

Przyczyny drętwienia rąk w nocy

Choć drętwienie lewej ręki, czy prawej wywołuje nieprzyjemne uczucie, jest naprawdę bezbolesne. Główną przyczyną drętwienia jest uszkodzenie ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego. Może być także wynikiem uszkodzenia szyi bądź pleców. Do najczęściej wymienianych przyczyn bolącej ręki zalicza się zespół cieśni nadgarstka, rwę barkową czy nadmiar stresu.

Drętwienie rąk w nocy jest również jednym z symptomów, które w połączeniu z innymi objawami, może świadczyć o zbliżającym się udarze mózgu. Mrowienie kończyn, zwłaszcza dłoni, pojawia się również w ciąży. Najczęściej jednak jest wynikiem wspomnianego powyżej zespołu cieśni nadgarstka. Aby zmniejszyć problemy z drętwieniem dłoni i palców, jak i mrowieniem, warto systematycznie je masować. Najlepiej z wykorzystaniem podłużnej szczotki do rąk i paznokci z naturalnej szczeciny. Można również znaleźć owalną szczotkę do rąk i paznokci z włókna agawy lub szczotkę prostokątną. Do masowania dłoni można również stosować:

  • Sensoryczne poduszeczki dotykowe w worku,
  • Sensoryczne poduszeczki fakturowe w worku.

Dlaczego drętwieją palce u rąk?

Główną przyczyną niedokrwiennego udaru mózgu jest zatrzymanie dopływu krwi do niego. To wszystko prowadzi do wystąpienia zmian w obrębie mózgowia. Rodzaj objawów jest w głównej mierze uzależniony od rozległości zmian i jej lokalizacji. Najczęściej drętwieje jedna strona ciała, aczkolwiek istnieje szereg symptomów nieoczywistym. Jednym z nim może być właśnie drętwienie prawej dłoni utrzymujące się przez dłuższy czas. Jak rozpoznać objawy udaru? W przypadku niedokrwiennego udaru mózgu najważniejsza jest doraźna pomoc pacjentowi. Jak jest w przypadku drętwienia rąk a guzem mózgu? Złośliwy guz mózgu najczęściej jest diagnozowany u dzieci oraz seniorów. Objawy choroby są powiązane nie tylko ze wzrostem ciśnienia wewnątrzczaszkowego, ale również z lokalizacją guza.

Ogniskowe objawy złośliwego guza mózgu to nie tylko bóle głowy oraz padaczka. Jest to szczególnie także drętwienie palców u rąk należące do nieswoistych symptomów. Może dotyczyć lewej lub prawej dłoni.

Co na drętwienie rąk?

Uczucie drętwienia dłoni może wynikać z niedoboru składników odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowo-mięśniowego. Są to witaminy z grupy B. Szczególnie witamina B6, witamina B12, kwas foliowy, magnez, potas i wapń. Najlepszym źródłem będą tu produkty bogate w te składniki. Do nich należy mięso, rośliny strączkowe, płatki owsiane, gruboziarniste kasze, orzechy, nasiona, mleko i przetwory mleczne, czy ryby. W prawidłowej, zbilansowanej diecie do niedoborów witamin i minerałów nie powinno dochodzić. Jeżeli z różnych przyczyn naturalne uzupełnienie braków witamin i minerałów nie wchodzi w grę, rozwiązaniem może okazać się suplementacja.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl