Oczyszczanie twarzy jest zabiegiem, który warto regularnie powtarzać. Dzięki niemu skóra odświeża się i wzmacnia, a pobudzenie jej włókien do zwiększonej aktywności nadaje nam bardziej promienny i młodszy wygląd.
Oczyszczanie manualne, przeprowadzane w profesjonalnym gabinecie lub w domowym zaciszu, jest jedną z metod skutecznego usuwania niedoskonałości skóry. Jest to jeden z najstarszych zabiegów kosmetycznych, wciąż chętnie stosowany, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z niedoskonałościami trudnymi do usunięcia.
Przebieg manualnego oczyszczania twarzy
Oczyszczanie manualne poleca się przede wszystkim osobom, które cierpią z powodu intensywnego trądziku, nadmiernego wydzielania sebum i głębokich zaskórników. Pierwszy etap to usunięcie ewentualnego makijażu za pomocą odpowiednich środków. Następnie nakłada się produkty mające złuszczyć zrogowaciały naskórek, np. stosuje się peeling drobnoziarnisty. Później następuje zmiękczenie naskórka kolejnym preparatem i dalsze spulchnianie go strumieniem pary. Taki zabieg rozszerzy pory skóry i sprawi ponadto, że preparaty kosmetyczne dotrą głębiej. Wówczas można usuwać zanieczyszczenia, naciskając skórę palcami. Zabieg zawsze kończy się nałożeniem na twarz środków przeciwzapalnych i kojących, w postaci kremu lub maseczki. Przez 2-3 dni mogą utrzymywać się po nim zaczerwienienia w miejscach bardziej intensywnego oczyszczania.
Ręczne oczyszczanie twarzy – skuteczność
Ręczne oczyszczanie twarzy jest bardzo skuteczne w przypadku głębokich lub uporczywie pojawiających się zmian, o podłożu łojotokowym lub trądzikowym. Powinno być wykonywane bardzo fachowo i z zachowaniem ścisłych zasad higieny. Doświadczona kosmetyczka z łatwością dobierze odpowiednie preparaty, które wspomogą zarówno proces oczyszczania, jak i ukoją później skórę. Typowym problemem, który znakomicie poddaje się manualnemu oczyszczaniu twarzy, są głęboko umiejscowione zaskórniki, które nie znikają po zastosowaniu bardziej delikatnych zabiegów.
Ile kosztuje manualne oczyszczanie twarzy?
Jak w przypadku wszelkich innych zabiegów kosmetycznych, koszt manualnego oczyszczania twarzy zależy od renomy gabinetu, stosowanych technologii i urządzeń, użytych produktów, a także skomplikowania i przebiegu samej czynności.
Koszty wahają się od około 100-120 zł, do nawet 250-350 zł, jeżeli oczyszczanie jest wielostopniowe, z użyciem markowych produktów i towarzyszą mu dodatkowe zabiegi po zakończeniu.
Czy warto samodzielnie wykonywać manualny zabieg na twarz?
Zdania są podzielone, gdyż przy dość inwazyjnym zabiegu, jakim jest manualne oczyszczanie twarzy, możemy nie być w stanie zachować idealnej higieny. Uszkodzenia skóry mogą goić się nawet przez tydzień. Oczyszczanie twarzy w gabinecie poprzedzone jest fachową konsultacją i dobraniem odpowiednich produktów oraz metody. Jeżeli chcemy to zrobić sami, należy zadbać o odpowiednią wiedzę i technikę, np. poprzez oglądanie filmów instruktażowych. Ważne jest też dobranie odpowiednich produktów, aby nie pogorszyć stanu skóry.