Jak dbać o cerę naczynkową? - Oczyszczanie twarzy

Jak dbać o cerę naczynkową? - Oczyszczanie twarzy

Cera naczynkowa niewątpliwie dostarcza wielu problemów jej posiadaczkom. Bardzo cienka, wrażliwa, z płytko położonymi naczyniami krwionośnymi, szybko reaguje na niekorzystne warunki, co skutkuje zaczerwienieniem i podrażnieniami.

Pielęgnacja tak wrażliwej i kapryśnej skóry twarzy, która powoduje szybkie i widoczne zmiany w naszym wyglądzie, wymaga wiele ostrożności, delikatności i starannych zabiegów. W tym artykule dowiecie się, jak dbać o cerę naczynkową, jak ją pielęgnować, a także prawidłowo oczyszczać.

Jak wygląda cera naczynkowa?

Cera naczynkowa jest bardzo charakterystyczna i trudno pomylić ją z jakimkolwiek innym typem cery. Na skórze widoczne są popękane naczynka – tzw. pajączki i rumieńce, które pojawiają się często, szybko i nie chcą znikać. Przyczyną jest zarówno cienkość i delikatność skóry, jak i bardzo płytkie położenie oraz kruchość naczyń krwionośnych. Rozszerzają się one lub pękają pod wpływem bardzo wielu czynników. Jeśli Twoja twarz jest usiana drobnymi, nitkowatymi zaczerwienieniami, jeżeli rumienisz się błyskawicznie pod wpływem wiatru lub zimna, wypicia gorącego napoju lub alkoholu – najprawdopodobniej masz cerę naczynkową. Dobrze lub źle dobrane kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji mogą łagodzić, lub zaostrzać Twoje problemy.

Jak oczyszczać twarz z problemem naczynek?

Powinniśmy oczyszczać cerę naczynkową 2 razy dziennie, rano i wieczorem, za pomocą delikatnej pianki lub kremowej emulsji do mycia. Należy to robić bardzo delikatnie, używając letniej lub nawet chłodnej wody i odpowiednich kosmetyków. Zakazane są gąbki i szczoteczki. Następnie nakładamy na oczyszczoną skórę kosmetyki pielęgnacyjne. Istnieją całe serie kosmetyków do cery naczynkowej, które ją wzmacniają i uelastyczniają. W ich składzie zawsze powinny być witaminy - K, C i E, pantenol, delikatnie nawilżające i natłuszczające oleje roślinne (np. z awokado) oraz wyciąg z kasztanowca, który wzmacnia naczynia krwionośne. Nie powinno się stosować kosmetyków o silnym działaniu, np. wysuszającym i mocno pachnących. Cera naczynkowa bywa bowiem podatna na alergie.

Cera naczynkowa, czego unikać, by jej nie podrażniać?

Mało elastyczne i płytko położone naczynia krwionośne reagują na różne czynniki, które nie będą sprawiać problemów innym rodzajom cery. Cera naczynkowa nie lubi zmian temperatury i narażenia na skrajne warunki atmosferyczne. Z tego powodu nie należy myć twarzy w zbyt ciepłej wodzie, pić zbyt gorących napojów i wystawiać się na działanie słońca, wiatru lub mrozu. Należy zawsze zabezpieczać twarz odpowiednim do pogody kremem, najlepiej z filtrami SPF.

Cera naczynkowa daje znać o sobie, jeśli spożywamy produkty, które mogą być drażniące lub powodować wzrost ciśnienia tętniczego – np. alkohol, ostre przyprawy, kofeinę. Szkodzi jej też dym z papierosów. Nie możemy też poddawać cery naczynkowej działaniu drażniących składników kosmetyków, np. olejku miętowego i eukaliptusowego, salicylolu oraz kwasów AHA i BHA. Tylko łagodne i cierpliwe traktowanie wymagającej cery naczynkowej pomoże nam opanować związane z nią problemy.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl