Jak zrobić peeling twarzy w warunkach domowych?

Jak zrobić peeling twarzy w warunkach domowych?

Peeling twarzy usuwa obumarłe komórki, pobudza skórę do odnowy, a zarazem zmiękcza ją i wygładza. Taki efekt możemy uzyskać w salonie kosmetycznym lub w warunkach domowych.

Samodzielnie przygotowany peeling twarzy, wykorzystujący naturalne składniki, może stać się częścią rytuałów pielęgnacyjnych. W tym artykule dowiemy się, jak prosto i bezpiecznie zrobić go we własnym domu.

Jak wykonać peeling twarzy w domu?

Domowy peeling jest doskonałym sposobem na oczyszczenie twarzy, usunięcie martwych komórek lub niedoskonałości oraz poprawę kolorytu skóry i przygotowanie jej pod dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Możemy do niego użyć prostych, naturalnych składników, dostępnych w domowej kuchni.

Każdy rodzaj cery ma inne potrzeby pielęgnacyjne i to samo dotyczy też peelingu. Przy cerze normalnej możemy oczyszczać twarz raz w tygodniu, przy cerze tłustej - nawet 2 razy w tygodniu. Jeżeli jednak masz skórę wrażliwą, mieszaną lub naczynkową, nie powinnaś stosować peelingu częściej niż co 2 tygodnie. Przy skórze problematycznej lepszy jest peeling enzymatyczny, gdyż ścierające drobinki będą ją jeszcze bardziej podrażniać.

Naturalne kosmetyki do peelingu

Przygotowanie własnego peelingu w domu daje nam kontrolę nad składem i przyjemność samodzielnego sporządzenia własnego preparatu kosmetycznego. Wystarczą do tego podstawowe składniki, które większość z nas ma w kuchni.
Bazą peelingu, czyli produktem ścierającym zrogowaciały naskórek może być cukier biały lub brązowy, zmielona i zaparzona kawa oraz płatki owsiane. Jeżeli skóra jest problemowa, warto zastosować peeling enzymatyczny – maskę ze świeżych owoców wymieszanych z miodem i płatkami owsianymi.
Do bazy należy dodać środki pielęgnacyjne i nawilżające, np. oliwę z oliwek, olejek z awokado lub jojoba.

Przepisy na peeling z domowych produktów

Oto proste i skuteczne peelingi z domowych składników.

  • Peeling kawowy do twarzy działa oczyszczająco i polecany jest zwłaszcza do cery tłustej. Wystarczy zmielona kawa lub porcja fusów i oliwa w ilości pozwalającej uzyskać wygodną w nakładaniu papkę. Taki peeling rozmasowujemy po twarzy kolistymi ruchami, omijając oczy i spłukujemy chłodną wodą.
  • Peeling cukrowy do twarzy doskonale usuwa zrogowaciały naskórek i bywa ratunkiem na wakacjach, gdy w pobliżu nie ma żadnej drogerii. Odrobina cukru dokładnie wymieszanego z ulubionym żelem do mycia twarzy lub oliwą zapewni doskonałe oczyszczenie naskórka.
  • Peeling cynamonowy przyda się zarówno przy skórze suchej, jak i problematycznej. Należy pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością cynamonu. Najlepsza proporcja to 4 łyżeczki brązowego cukru, ćwierć łyżeczki cynamonu i oliwa w ilości pozwalającej uzyskać gęstą papkę. Cynamon łagodzi podrażnienia, ma działanie antybakteryjne i rozjaśnia cerę, może więc być stosowany nawet przy trądziku.

Domowe peelingi ze względu na prosty skład nie mają tak silnego działania jak specjalistyczne produkty w salonach kosmetycznych. Są jednak naturalne, tanie i ekologiczne, i pielęgnują skórę produktami, które mamy w domu.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl