Peeling kawitacyjny - czym jest i jak często go wykonywać?

Peeling kawitacyjny - czym jest i jak często go wykonywać?

Peeling polega na złuszczeniu martwych, zrogowaciałych warstw naskórka, aby odsłonić młodsze, gładsze i bardziej jędrne warstwy skóry. Cera staje się ładniejsza, ale i lepiej przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Istnieją rozmaite techniki peelingu, niektóre możemy zastosować sami w domu, inne wymagają profesjonalnego wykonania w gabinecie kosmetycznym. Wśród tych drugich jest peeling kawitacyjny, który daje długotrwały efekt oczyszczenia i odnowy skóry. Czym jest i kto może z niego korzystać?

Peeling kawitacyjny - co to jest?

Ten zabieg stosuje technikę kawitacji – szybkiej przemiany cieczy w gaz pod wpływem zmniejszonego ciśnienia. Wykonuje się go na zwilżonej wcześniej skórze. Zastosowane ultradźwięki oddziałują z cieczą, tworząc mikroskopijne pęcherzyki. Te ulegają rozpadowi i niszczą martwe komórki naskórka wraz z zanieczyszczeniami i nadmiarem sebum. Zabieg poprawia elastyczność, ukrwienie i wygląd skóry oraz przygotowuje ją do zabiegów pielęgnacyjnych.

Co daje peeling kawitacyjny?

Zabieg przynosi wiele korzyści różnym typom skóry. Perfekcyjnie oczyszcza i odświeża twarz, a ultradźwięki pobudzają krążenie krwi i dotlenienie skóry. Dzięki temu wzrasta produkcja kolagenu, przez co skóra zachowuje dłużej młodzieńczy wygląd, jędrność i elastyczność. Cera normalna jest odświeżona, wygląda lepiej i zdrowiej. Zabieg oferuje też same zalety cerze z problemami. Wspomaga walkę z trądzikiem młodzieńczym i różowatym, usuwając niedoskonałości i zaskórniki. Ogranicza produkcję sebum i zmniejsza pory. Nawilża też skórę suchą i odwodnioną, dla której niekorzystne są tradycyjne zabiegi peelingu. Co najważniejsze, oprócz kilku ograniczeń zdrowotnych, zabieg ten przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, z dowolną kondycją skóry, co jest ogromną zaletą.

Jak często należy wykonywać peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny silnie wpływa na skórę, więc powinno się wykonywać go maksymalnie raz w tygodniu, a seria zabiegów może trwać nie więcej niż 5-6 tygodni. Podczas zabiegu dochodzi do złuszczenia naskórka i odsłonięcia jego świeżej, bardziej wrażliwej warstwy, warto więc wykonać go w okresie od października do końca marca, aby nie narażać się na zbyt silne promieniowanie słoneczne. Po zabiegach należy pamiętać o używaniu kremu z filtrem, stosownego do warunków atmosferycznych. Warto też wykonać peeling kawitacyjny nawet jednorazowo i cieszyć się odświeżoną cerą przez około miesiąc, bo tyle trwa okres odnowy naskórka.

Peeling kawitacyjny - dla kogo nie będzie odpowiedni?

Pomimo że zabieg ten przynosi wiele korzyści osobom w różnym wieku i o różnych typach cery, wykorzystanie ultradźwięków stanowi ryzyko w przypadku niektórych schorzeń. Okres ciąży i laktacji, zakażenia i stany zapalne skóry, nowotwory, choroby tarczycy i układu krążenia, zakrzepowe zapalenie żył, osteoporoza i epilepsja są bezwzględnym przeciwwskazaniem do tego zabiegu. Tak samo jest w przypadku osób z wszczepionymi elementami metalowymi i rozrusznikiem serca.


 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl