Najlepsze sposoby na nawilżenie skóry twarzy

Najlepsze sposoby na nawilżenie skóry twarzy

Każdy rodzaj cery należy regularnie nawilżać. Jeszcze do niedawna stwierdzenie to nie było tak oczywiste. Szczególnie w przypadku osób, które posiadają tłustą skórę. Okazuje się jednak, że przesuszenie skóry twarzy to duży problem. Boryka się z nim coraz więcej zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wynika to między innymi z zanieczyszczenia środowiska, czy nieprawidłowej diety. Dlatego należy stale nawilżać twarz.

Jak nawilżyć skórę twarzy?

Kremy to głównie kosmetyki, które służą do pielęgnacji i ochrony skóry. Stosuje się je bezpośrednio do nawilżania skóry twarzy. Kosmetyki te mają formę stałej lub półstałej emulsji wodno-tłuszczowej. Można się domyślać, że kremy to najliczniejsza grupa wyrobów kosmetycznych. Głównie ze względu na swój skład i przeznaczenie kremy dzielą się na:

  • Nawilżające, które polecane są do każdej cery,
  • półtłuste, najczęściej mają bardziej bogaty skład,
  • przeciw zmarszczkowe, krem może mieć zarówno formę kremu nawilżającego jak i kremu półtłustego czy tłustego,
  • ochronne i są przeznaczone np. do niskich temperatur,
  • przeciwsłoneczne z zawartością filtrów chroniących przed słońcem.

Skóra ma zdolności wchłaniania substancji odżywczych zawartych w kremach tylko przez ok. 20-30 minut. Oczywiście od momentu nałożenia preparatu do nawilżania twarzy. Po tym czasie nie reaguje już aktywnie na te składniki. Ważne jest też to, że skóra może wchłonąć tylko określoną ilość składników aktywnych. Nakładanie bardzo grubej warstwy kremu raczej mija się z celem i jest po prostu bez sensu.

Jak nawilżyć twarz?

Maseczki do nawilżania skóry twarzy mogą być równie skuteczne. Częstość stosowania tego typu kosmetyków i ich wybór zależy od rodzaju cery i jej potrzeb. Najczęściej maseczki dzieli się na te używane w domu i tzw. maski profesjonalne. Te drugie to oczywiście przygotowane w salonach kosmetyczki. Mają różne konsystencje — kremową, żelową, występują też w postaci pianki, czy emulsji. Różnią się też samym działaniem nawilżenia twarzy.

Jak ujędrnić skórę twarzy po 40?

Witamina C zdecydowanie pomaga w nawilżaniu skóry twarzy po 40. Jak się okazuje, mało mówi się o właściwościach przeciwzmarszczkowych i stymulujących witaminy C. Przede wszystkim stymuluje syntezę białek, czyli kolagenu i elastyny. Co więcej, zapewnia skórze odpowiednie napięcie. Dodatkowo chroniąc ją przed wysuszeniem, a nawilża twarz odpowiednio. Witamina C powoduje zwiększenie właściwości naprawczych skóry i opóźnienie procesów starzenia. Stosując, preparaty z witaminą C skóra ulega wygładzeniu i nawilża skórę twarzy. Do tego poprawia się jej elastyczność i koloryt. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze. Jego obecność w mazi stawowej chroni stawy przed urazami mechanicznymi. W kwasie hialuronowym znajdują się włókna kolagenowe i elastynowe, tzw. białka młodości. Co za tym idzie? Sprawiają, że skóra jest gładka jędrna, sprężysta i powodują nawilżenie twarzy. Do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, warto wprowadzić tonik z kwasem hialuronowym.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl