Czego pragną Twoje dłonie? Jakie zabiegi stosować i czego używać?

Czego pragną Twoje dłonie? Jakie zabiegi stosować i czego używać?

Piękne dłonie i stopy to wizytówka każdej zadbanej kobiety, a zwłaszcza latem. To wtedy nosi się odkryte obuwie. Stała ekspozycja na promieniowanie słoneczne wysusza oraz przyspiesza proces starzenia się skóry, co najbardziej widać na skórze dłoni. Suchość skóry, popękana skóra, zrogowaciały naskórek, szorstkość to najczęstsze problemy. Zawsze można urządzić sobie w domu samodzielne spa dla dłoni.

Zabieg spa na dłonie

Piękne i zadbane dłonie to podstawa? Niewątpliwie każda kobieta pragnie mieć nieskazitelne dłonie i paznokcie. To właśnie one stanowią wizytówką eleganckiej i zadbanej kobiety. Sezon zimowy jest jednym z najcięższych okresów dla dłoni. W tym czasie narażone są one szczególnie na ciągłe zmiany temperatur. Co więcej, niekorzystne warunki pogodowe takie jak śnieg, mróz, czy nawet wiatr. Pękają, stają się suche i zaczerwienione, dlatego szczególnie należy o nie zadbać, by zachować ich piękny wygląd. W tym okresie nadmierna suchość dłoni, to największa zmora dla kobiety. Dlatego należy szczególnie zadbać i np. zrobić kąpiel dla dłoni i paznokci.

Jak zadbać o dłonie?

Jedną z podstaw każdej pielęgnacji jest peeling twarzy, ciała czy to dłoni. Taki zabieg spa na dłonie szczególnie usuwa ze skóry zanieczyszczenia. Co więcej, obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka oraz pobudza skórę do wytwarzania nowych. Wykonywany regularnie sprawia, że skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona.  Złuszcza martwe warstwy naskórka. Dodatkowo wykonywany jest masaż dłoni, który stymuluje punkty witalne na obszarze dłoni. Pobudzane zostają strefy, odpowiadające konkretnym organom wewnętrznym, które przywracają równowagę całego organizmu. Poprzez stymulację odpowiednich punktów, następuje pobudzenie krążenia krwi. Co więcej, wzmocnienie układu odpornościowego, oraz rozluźnienie mięśni. Na zakończenie na dłonie nakładana jest, podgrzana do odpowiedniej temperatury, parafina. Kąpiel parafinowa dłoni może być również bardzo skuteczna. Zabieg spa na dłonie polecany jest przede wszystkim osobom, pracującym w ciężkich warunkach. To właśnie w nich dłonie są szczególnie narażone na urazy. Ponadto powinien ją stosować każdy, kto ma problemy z szarą i pękającą skórą. Szczególnie w okresie zimowym.

Jakie są przeciwskazania do masażu dłoni?

Przeciwwskazaniami masażu dłoni i różnych zabiegów jest egzema, grzybica i inne choroby skórne. Masaż dłoni przynosi wiele korzyści naszemu ciału. Odpręża, odstresowuje, rozluźnia napięte mięśnie i powoduje wydzielanie endorfin. Niestety tym samym poprawia nasze samopoczucie. Jednak jak każdy taki zabieg, mający wpływ na ludzki organizm posiada szereg przeciwwskazań. Należy pamiętać, aby przed każdą wizytą u terapeuty zgłosić wszelkie dolegliwości bólowe i choroby. Ogólne przeciwwskazania do masażu

 • Ciąża (I trymestr),
 • Menstruacja,
 • Zmiany skórne,
 • Nowotwory,
 • Krwawienia, krwotoki,
 • Hemofilia,
 • Żylaki występujące w miejscu poddawanym masażowi,
 • Skaza naczyniowa,
 • Nadciśnienie nieuregulowane lekami,
 • Miażdżyca,
 • Wszelkie stany zapalne,
 • Choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym i pasożytniczym.
 • Stany chorobowe, które przebiegają z wysoką temperaturą ciała powyżej 38°C. Masaż dłoni powoduje zwiększenie przepływu krwi. Szczególnie wpływa pobudzająco na prace mięśni, a to ma bezpośredni wpływ na wzrost temperatury ciała.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl