Jak szybko i skutecznie wyszczuplić uda na lato?

Jak szybko i skutecznie wyszczuplić uda na lato?

Jak schudnąć z ud to pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet. Tkanka tłuszczowa ma tendencję do odkładania się właśnie na udach, czy też w okolicy bioder. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się zbędnego tłuszczyku i wyszczuplenie ud.

Jakie sposoby na wyszczuplenie ud?

Wyszczuplić uda, przede wszystkim można poprzez prowadzenie zbilansowanej diety. To właśnie ona jest kluczem do sukcesu. Oczywiście jeśli chcemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu z okolic bioder i ud. W pożywieniu nie może zabraknąć pełnoziarnistych produktów takich jak kasze i makarony. Co więcej, dużej ilości warzyw oraz pełnowartościowego białka, czyli chudego mięsa z indyka, kurczaka i ryb. Dodatkowo nabiału pochodzącego ze sprawdzonego źródła. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku produkty bio oraz rolnictwa ekologicznego. Grubsze uda to wyzwanie dla niejednej kobiety.

Trzeba pamiętać, aby posiłki jeść wtedy, kiedy jesteśmy faktycznie głodni. Ludzki organizm jest dla nas najlepszym wyznacznikiem odpowiedniej godziny posiłku. Porcje powinny być przede wszystkim niewielkie, ale wystarczające. Tak, żeby nas nasycić i nie doprowadzić do podjadania między posiłkami. Ważne jest oczywiście także, żeby nie przejadać się wieczorami. Natomiast ostatni posiłek zjeść mniej więcej dwie godziny przed snem.

Poza zbilansowanym żywieniem należy także pamiętać o piciu wystarczającej ilości wody. Bez tego procesy utraty tkanki tłuszczowej i wyszczuplenie ud po prostu się nie rozpoczną. To, ile powinniśmy jej wypijać, zależy przede wszystkim od masy naszego ciała. Ogólnie przyjmuje się, że każdy człowiek powinien zapewnić sobie od 2 do 3 litrów wody dziennie.

Jak jeszcze wyszczuplić uda? Ćwiczenia

Żeby pozbyć się problemu z grubymi udami, należy wprowadzić więcej aktywności fizycznej. Czasem wystarczą proste codzienne zamienniki. Po kilku tygodniach zobaczyć można już upragnione efekty i szczuplejsze uda. Mowa tu między innymi o chodzeniu po schodach. Oczywiście zamiast korzystania ze schodów ruchomych. Dodatkowo przejściu pieszo kilku przystanków lub codziennym kilkunastominutowych spacerach. Nogi nie lubią siedzącego trybu życia. Mają tendencję do odkładania nadmiaru tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicy ud oraz bioder. Dlatego jeśli tego się nie praktykuje to wyszczuplenie ud, może być niemożliwe.

Trening na grubsze uda powinien opierać się przede wszystkim na ćwiczeniach wydolnościowych. Dodatkowo takich, które podkręcają przemianę materii. Najlepszym sposobem na wyszczuplenie ud są interwały, czyli trening anaerobowy. Odbywa się to na przemianach beztlenowych zachodzących w naszym organizmie. Wystarczy od kilku do kilkunastu minut takiego wysiłku fizycznego. Dzięki temu rozpocznie się proces spalania tkanki tłuszczowej i wyszczuplenie ud. Dobrze sprawdzi się tu 4-minutowa tabata lub nieco dłuższy wysiłek HIIT, lub TBC.

 

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl