Zabiegi na twarz z kwasami w skrócie. Na co wpływają kwasy? Czy działają odmładzająco?

Zabiegi na twarz z kwasami w skrócie. Na co wpływają kwasy? Czy działają odmładzająco?

Zabiegi z użyciem kwasów to profesjonalny peeling, który dogłębnie oczyszcza skórę i poprawia jej kondycję. Stosowane w odpowiednim stężeniu dają efekt odmłodzenia i odświeżenia.
Peeling kwasowy jest niezwykle skuteczny. Skóra pozbywa się zrogowaceń i zanieczyszczeń, odtykają się pory i znikają niedoskonałości, a produkty pielęgnacyjne wchłaniają się o wiele lepiej. Warto wiedzieć, jakie zabiegi z kwasami pomagają danym rodzajom cery.

Na czym polegają zabiegi kwasami?

Peelingi wykorzystujące działanie kwasów, owocowych lub chemicznych, silnie złuszczają naskórek i odsłaniają jego świeżą warstwę. Są niezbędnym wstępem do kuracji nawilżających i odżywczych, gdyż skóra pozbawiona martwej warstwy lepiej przyswaja potrzebne substancje.

W zależności od stanu skóry i jej problemów, stosuje się zabiegi kwasowe na różnej głębokości: powierzchniowe (ścierają naskórek), średniogłębokie (działają na naskórek i górną warstwę skóry) i głębokie (działają na głębsze warstwy skóry). W zabiegach tych wykorzystuje się różne rodzaje kwasów – warto zdać się na fachowca, który dobierze rodzaj kwasu, jego stężenie i częstotliwość kuracji.

Zabiegi na twarz z użyciem kwasu. Jak działają na skórę?

Działanie każdego kwasu polega na dokładnym złuszczeniu starego, pełnego niedoskonałości naskórka. W kosmetyce stosuje się 3 rodzaje kwasów, z których każdy ma nieco inne przeznaczenie.

  • Kwasy AHA (alfa-hydroksylowe) - glikolowy, migdałowy, mlekowy, jabłkowy, pirogronowy, winowy, o najsilniejszym działaniu, wiążą się z wodą, a nie z sebum. Są polecane do cery mieszanej, suchej i dojrzałej.
  • Kwasy BHA (beta-hydroksylowe) – w zabiegach stosuje się tylko kwas salicylowy, przeznaczony do cery trądzikowej i tłustej.
  • Kwasy PHA (poli-hydroksylowe) – glukonolakton i kwas laktobionowy, których działanie jest najłagodniejsze, więc można je stosować nawet do cery wrażliwej i naczynkowej.
  • Kwasy likwidują różne zmiany skórne, np. trądzik, nadmiar sebum, przebarwienia i blizny. Ożywiają i ujędrniają szarą i zmęczoną skórę oraz redukują zmarszczki.

Zabiegi kwasami - po jakim czasie widać efekty?

Potrzebna jest cała seria zabiegów, aby w pełni pozbyć się problemu ze skórą. Zależnie od ich przeznaczenia, rodzaju i stężenia, wykonuje się je z różną częstotliwością, przez kilka miesięcy.
Efekty kwasów do użytku domowego zobaczymy najwcześniej po miesiącu, a długotrwały efekt po 3-6 miesiącach. Preparaty mają niższe stężenia i działają łagodniej niż stosowane w gabinetach kosmetycznych.
Zabiegi kwasami przeprowadzone w gabinecie dają szybsze efekty, ale też bardziej podrażniają skórę i wymagają przerw w stosowaniu. Należy powtarzać zabiegi co 3-4 tygodnie, od 3 do 10 razy.

Czy zabiegi na twarz kwasami odmładzają?

Zabiegi z zastosowaniem kwasów wpływają bardzo korzystnie na stan skóry i wspomagają utrzymanie jej w dobrej kondycji. Redukują niedoskonałości, zwężają pory, wygładzają cerę i nawilżają ją. Skóra wizualnie prezentuje się lepiej, młodziej i ma zdrowszy koloryt. Niektóre z nich spowalniają efekty starzenia i zwiększają grubość naskórka nawet o 25%, jak np. kwas glikolowy.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl