Zabiegi z użyciem kwasów to profesjonalny peeling, który dogłębnie oczyszcza skórę i poprawia jej kondycję. Stosowane w odpowiednim stężeniu dają efekt odmłodzenia i odświeżenia.
Peeling kwasowy jest niezwykle skuteczny. Skóra pozbywa się zrogowaceń i zanieczyszczeń, odtykają się pory i znikają niedoskonałości, a produkty pielęgnacyjne wchłaniają się o wiele lepiej. Warto wiedzieć, jakie zabiegi z kwasami pomagają danym rodzajom cery.
Na czym polegają zabiegi kwasami?
Peelingi wykorzystujące działanie kwasów, owocowych lub chemicznych, silnie złuszczają naskórek i odsłaniają jego świeżą warstwę. Są niezbędnym wstępem do kuracji nawilżających i odżywczych, gdyż skóra pozbawiona martwej warstwy lepiej przyswaja potrzebne substancje.
W zależności od stanu skóry i jej problemów, stosuje się zabiegi kwasowe na różnej głębokości: powierzchniowe (ścierają naskórek), średniogłębokie (działają na naskórek i górną warstwę skóry) i głębokie (działają na głębsze warstwy skóry). W zabiegach tych wykorzystuje się różne rodzaje kwasów – warto zdać się na fachowca, który dobierze rodzaj kwasu, jego stężenie i częstotliwość kuracji.
Zabiegi na twarz z użyciem kwasu. Jak działają na skórę?
Działanie każdego kwasu polega na dokładnym złuszczeniu starego, pełnego niedoskonałości naskórka. W kosmetyce stosuje się 3 rodzaje kwasów, z których każdy ma nieco inne przeznaczenie.
- Kwasy AHA (alfa-hydroksylowe) - glikolowy, migdałowy, mlekowy, jabłkowy, pirogronowy, winowy, o najsilniejszym działaniu, wiążą się z wodą, a nie z sebum. Są polecane do cery mieszanej, suchej i dojrzałej.
- Kwasy BHA (beta-hydroksylowe) – w zabiegach stosuje się tylko kwas salicylowy, przeznaczony do cery trądzikowej i tłustej.
- Kwasy PHA (poli-hydroksylowe) – glukonolakton i kwas laktobionowy, których działanie jest najłagodniejsze, więc można je stosować nawet do cery wrażliwej i naczynkowej.
- Kwasy likwidują różne zmiany skórne, np. trądzik, nadmiar sebum, przebarwienia i blizny. Ożywiają i ujędrniają szarą i zmęczoną skórę oraz redukują zmarszczki.
Zabiegi kwasami - po jakim czasie widać efekty?
Potrzebna jest cała seria zabiegów, aby w pełni pozbyć się problemu ze skórą. Zależnie od ich przeznaczenia, rodzaju i stężenia, wykonuje się je z różną częstotliwością, przez kilka miesięcy.
Efekty kwasów do użytku domowego zobaczymy najwcześniej po miesiącu, a długotrwały efekt po 3-6 miesiącach. Preparaty mają niższe stężenia i działają łagodniej niż stosowane w gabinetach kosmetycznych.
Zabiegi kwasami przeprowadzone w gabinecie dają szybsze efekty, ale też bardziej podrażniają skórę i wymagają przerw w stosowaniu. Należy powtarzać zabiegi co 3-4 tygodnie, od 3 do 10 razy.
Czy zabiegi na twarz kwasami odmładzają?
Zabiegi z zastosowaniem kwasów wpływają bardzo korzystnie na stan skóry i wspomagają utrzymanie jej w dobrej kondycji. Redukują niedoskonałości, zwężają pory, wygładzają cerę i nawilżają ją. Skóra wizualnie prezentuje się lepiej, młodziej i ma zdrowszy koloryt. Niektóre z nich spowalniają efekty starzenia i zwiększają grubość naskórka nawet o 25%, jak np. kwas glikolowy.