Rolowanie jest formą automasażu, który można wykonywać także samodzielnie. Jedyny sprzęt, który będzie potrzebny to roller do masażu pleców. Jest zdecydowanie prosty w użyciu wałek, przy którym wykorzystuje się ciężar własnego ciała. Nacisk na wybrane partie mięśni pozwala na zniwelowanie napięcia. Konsekwencją tego może być pozbycie się bólu pleców.
Jaki wybrać wałek do masażu pleców?
Rollery do masażu pleców, nazywane inaczej wałkami do masażu pleców. Jak się okazuje to najpopularniejsze akcesoria sportowe. Można znaleźć je nawet na siłowniach, czy w gabinetach fizjoterapeutycznych, a także na sklepowych półkach. Możliwość zakupienia ich osobiście powoduje, że coraz chętniej decydujemy się na ich zakup. Ale czy na pewno wiemy czym kierować się przy wyborze?
Wałki do masażu pleców dostępne są we wszystkich możliwych kolorach, rozmiarach i stopniach twardości. Jak wiadomo, ta różnorodność nie powstała tylko ze względów estetycznych. Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z rollerem, dokonując zakupu bez wcześniejszej konsultacji, mogą wyrządzić sobie krzywdę. Jakie wyróżniamy rollery do masażu pleców?
- Stosowanie rollerów do masażu pleców gładkich jest bardziej uniwersalne. Wykorzystywane są do zmniejszenia napięcia powięzi, a także poprawienia jej odżywienia. Służą one głównie do regeneracji i rozluźniania mięśniowo-powięziowego. Masaż pleców rollerem z powierzchnią wskazany jest do stosowania po treningu.
- Wałki karbowane wykorzystywane są głównie w celu poprawy ukrwienia i odżywienia mięśni. Wypustki symulują tkanki, zwiększają krążenie krwi, a także poprawiają przepływ limfy. Ten proces jest bardzo przydatny, ponieważ pozwala usunąć toksyny. Takie rollery do masażu pleców powinny być stosowane przed treningiem w celu aktywacji. Co więcej, przygotowania mięśnia do wysiłku fizycznego, a także w walce z cellulitem. Należy pamiętać, że rolka nie powinna być stosowana w okolicy kręgosłupa oraz pasma biodrowo-piszczelowego.
Co do masażu pleców?
Bardzo dobrze sprawdzą się olejki, które powinno dobrać się w zależności od oczekiwań co do efektów. Olejek bardzo nawilża, regeneruje suchą skórę i rozgrzewa. Najważniejsze jest to, czy olejek stosowany będzie przydatny wraz z rollerem do masażu pleców. Olejki do masażu nadają poślizg, który ułatwia masaż. Doskonale się wchłaniają, nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze, a dodatkowo chronią ją przed zanieczyszczeniami. Dzięki takim olejkom skóra jest przede wszystkim nawilżona i zregenerowana.
Mata elektryczna do masażu to nie jedyne rozwiązanie dla osób borykających się z bólem kręgosłupa. Skutecznym sposobem na złagodzenie dolegliwości jest także wywieranie nacisku na mięśnie. Jak wiadomo, metodę taką nazywa się akupresurą. Przy jej stosowaniu niezawodna jest mata z kolcami do masażu. Dlatego jeśli chcemy wykonywać domowy masaż pleców rollerem, to warto zaopatrzyć się w taką matę.