Masaż w depresji - czy może wspomóc leczenie choroby?

Masaż w depresji - czy może wspomóc leczenie choroby?

Depresja to jedna z chorób cywilizacyjnych, która w ostatnim czasie zbiera ogromne żniwo. Coraz większa ilość osób ma do czynienia ze zjawiskiem medycznym, które nie tylko powoduje utratę zdrowia, ale niekiedy nawet życia. Oprócz środków farmakologicznych, w leczeniu depresji może wspomóc masaż. Jest to dobry sposób na wsparcie leczenia zaburzeń psychicznych. Wizyta u fizjoterapeuty pomoże odzyskać dobre samopoczucie.

Masaż a depresja, czyli relaks i odprężenie dla całego ciała 

Najlepszym wyborem będzie masaż, którego celem jest przyniesienie relaksu, ulgi oraz odprężenia dla całego ciała. Wśród najpopularniejszych propozycji wymienia się refleksoterapię, masaż tajski oraz mauri. Wykonują je profesjonalni fizjoterapeuci, którzy zdają sobie sprawę z tego, gdzie znajdują się najważniejsze punkty uciskowe. To właśnie oddziaływanie na nie jest w stanie pomóc w codziennym funkcjonowaniu i powrocie do normalnego życia. Farmakologia oraz wizyty u fizjoterapeuty są w stanie wspomóc leczenie osób zmagających się z depresją na co dzień.

Dlaczego masaż na depresji może pomóc w leczeniu?

Całkiem możliwe, że wiele osób jest zaskoczonych wizją masażu jako remedium na depresję. Tak jest naprawdę. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że dotyk drugiego człowieka jest w stanie przynieść i ukojenie.

Dobrze wykonany masaż ma pozytywy wpływ na działanie układu nerwowego, na jego rozluźnienie. Ciało pod wpływem choroby (tak, depresja jest chorobą) napina się do granic możliwości, chociaż niektóre osoby w ogóle na początku nie zdają sobie z tego sprawy. Kojący dotyk masażysty wpływa rozluźniająco, uspokajająco, dzięki czemu ciało ma w końcu szansę na to, aby odpocząć. Przy okazji należy wspomnieć, że masaż polecany jest także w przypadku innych schorzeń o naturze psychologicznej, np. w przypadku stanów lękowych.

Zalety masażu dla organizmu ludzkiego

Depresja to poważna choroba, której w żadnym przypadku nie można bagatelizować. Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z jej początkami, czy też jest to głęboki stan smutku. Masaż okaże się doskonałym wsparciem. Wśród zalet korzystania z masażu wymienić można:

  • wsparcie dla układu kostnego;
  • odprężenie dla układu mięśniowego;
  • wsparcie dla układu hormonalnego;
  • poprawa ruchomości m.in. w zakresie odcinka szyjnego;
  • poprawa krążenia krwi, a co za tym idzie wsparcie procesów naprawczych w organizmie i usunięcie toksyn;
  • zmniejszenie napięcia mięśniowego.

Profesjonalny masaż a profesjonalne leczenie

Czy masaż jest w stanie zastąpić profesjonalne leczenie? Wszystko uzależnione jest od tego, na jakim etapie jest depresja. Całkiem możliwe, że dobry masaż, który należy powtarzać w regularnych odstępach czasu, jest w stanie przynieść odpowiednie ukojenie u osób, jakie wcześnie zostały zdiagnozowane pod kątem depresji. Takie rozluźnienie będzie w stanie wpłynąć na nie w sposób pozytywny. Jednak osoby z depresją w każdej postaci, muszą znaleźć się także pod opieką specjalistów, którzy zlecą odpowiednie leczenie choroby. Masaż może być dodatkowym środkiem, jednak nie zastąpi on profesjonalnej pomocy. 

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl