Masaż olejem kokosowym - kiedy, na co pomaga, jak przebiega?

Masaż olejem kokosowym - kiedy, na co pomaga, jak przebiega?

Masaż olejkiem kokosowym ma coraz szersze grono zwolenników. Chętnie sięgają po niego przedstawicielki płci pięknej, chociaż coraz częściej decydują się na to również panowie. Czym konkretnie charakteryzuje się taki masaż, w jaki sposób jest przeprowadzany oraz kiedy warto się na niego zdecydować? Odpowiedzi na te pytania sprawią, że każdy choć raz zdecyduje się na wizytę w profesjonalnym gabinecie masażu.

Olejek kokosowy do masażu - na co może pomóc? Największe zalety i podstawowe informacje

Masaż gorącym olejem kokosowym to usługa łącząca w sobie wiele różnych zalet. Warto wiedzieć przede wszystkim o tym, że omawiany masaż ma działanie:

  • regenerujące,
  • nawilżające,
  • rozgrzewające.

To ukojenie dla przemęczonej skóry, sprawdzające się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, a więc wtedy, gdy warunki atmosferyczne za oknem nie rozpieszczają. Olej kokosowy do masażu wykorzystywany jest na coraz szerszą skalę, chociaż w zdecydowanej większości przypadków stosuje się go do pielęgnacji twarzy. Dlaczego? Choćby z tego względu, że skóra po przeprowadzeniu takiego masażu odzyskuje swój dawny blask i jest gładka oraz odpowiednio nawilżona, a twarz staje się wypoczęta.

Jak wygląda masaż z użyciem oleju kokosowego?

Olejek kokosowy do masażu może być nakładany na różne partie ciała, w tym m.in. na plecy, klatkę piersiową, ręce, nogi, twarz czy też brzuch. Kluczowym aspektem jest to, aby nad masażem czuwała doświadczona masażystka, posiadająca dostatecznie rozwiniętą wiedzę na temat tego, jaką temperaturę powinien mieć olejek. Dla uzyskania najkorzystniejszego efektu zaleca się przeprowadzenie masażu całego ciała, rozpoczynając od dolnych partii ciała, a kończąc na twarzy. Ważną rolę w tym procesie odgrywają delikatne, lecz precyzyjne ruchy masażystki. Masaż kokosowy pozwoli na znaczną poprawę samopoczucia, redukcję zmęczenia i stresu, rozluźnienie napiętych mięśni czy też ukojenie myśli. Olej kokosowy zawiera w sobie wiele cennych witamin (m.in. z grupy B, E oraz C) i minerałów (wapń, magnez, potas), dlatego skutecznie ujędrni i odżywi ludzką skórę.

Kto powinien się zdecydować na wykonanie masażu kokosowego? Wskazania i przeciwwskazania

Masaż olejem kokosowym nie jest przeznaczony dla każdego. Najpoważniejsze przeciwwskazania do wykonania takiego masażu w salonie to m.in.:

  • podwyższona temperatura ciała,
  • choroby skóry i serca,
  • stany zapalne oraz poważne zmiany skórne,
  • ciąża oraz okres menstruacyjny.

Niekiedy na masaż olejkiem kokosowym panie decydują się w warunkach domowych, prosząc o to swojego partnera, lecz w tym przypadku warto zdecydować się na masaż olejem o tradycyjnej temperaturze. Masaż tajski olejkiem kokosowym przyda się m.in. osobom prowadzącym aktywny tryb życia, przemęczonym, zdenerwowanym, borykającym się z negatywnymi myślami i napiętymi mięśniami oraz zmagającymi się z suchą skórą. Szczególną popularnością cieszy się masaż twarzy olejem kokosowym, dzięki któremu można spłycić zmarszczki, odzyskać dawne siły witalne, zredukować stres, przywrócić skórze młody wygląd i zapomnieć na moment o problemach. 

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl