Masaż odchudzający - jak działa i jakie daje efekty?

Masaż odchudzający - jak działa i jakie daje efekty?

Dążenie do zgrabnej, zdrowej sylwetki jest codziennością wielu z nas. Każdy chce, aby jego figura była zadbana. Wkładamy wiele pracy w treningi na siłowni, spacery, aktywny wypoczynek. Dbamy o zdrowe odżywianie, dietę bogatą w warzywa i owoce oraz wszystkie makroskładniki. Ogromnym elementem w dbaniu o zdrowie i sylwetkę jest również regeneracja, bez której efekty naszej ciężkiej pracy nie będą widoczne. Warto zadbać o odpowiednią ilość snu i odpoczynek, który pomoże się zregenerować naszemu organizmowi. Oprócz tych czynników pomocny może być masaż odchudzający. Czy masaż pomaga schudnąć? Jak wyszczuplić twarz masażem? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule!

Co to jest masaż odchudzający?

Masaż odchudzający to specjalny rodzaj masażu, który efektywnie wpływa na redukcję cellulitu oraz spalanie tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w opornych miejscach jak uda czy brzuch. Dzięki pobudzającym właściwościom masażu wyszczuplającego wpływa on na pobudzenie krążenia i przepływu limfy, co przekłada się oczyszczenie organizmu z toksyn. Taki masaż rozbija tkankę tłuszczową, przez co efektywniej jest ona zredukowana. Możemy wybrać masaż wyszczuplający brzuch, masaż odchudzający na uda czy też masaż wyszczuplający łydki. Dzięki takiej ofercie jeśli nie jesteśmy do końca zadowoleni z wyglądu danej partii ciała, możemy pomóc w redukcji nadprogramowych kilogramów z niej. Przed przystąpieniem do masażu odchudzającego koniecznie trzeba zwrócić uwagę na picie wystarczającej ilości wody, regularną aktywność fizyczną, zdrową dietę i sen! Ponieważ bez zadbania o te podstawy efekty masażu odchudzającego nie będą się długo utrzymywać lub nawet mogą się nie pojawić. 

Masaż odchudzający - jak przebiega?

Masaż a odchudzanie to dość przenikający się proces, jeśli dbamy o zdrowy tryb życia, to będzie on świetnym uzupełnieniem. Masaż wyszczuplający da efekty jeśli będziemy regularni w zdrowym podejściu do życia. Bez regularności nawet najlepszy masażysta nie da nam efektów. A jak wygląda masaż odchudzający? Masażysta najpierw dobiera odpowiedni olejek do masażu, dzięki czemu będzie mieć on poślizg po naszej skórze i będzie nas masować bez podrażnień. Masaż powinien odbywać się w spokojnym i czystym miejscu, tak abyśmy mogli się w pełni zrelaksować. Po rozgrzaniu olejku w dłoniach masażysta przechodzi do kolistych ruchów po naszym ciele, wykonując ruchu w stronę serce, aby pobudzić krążenie limfy. Stosowane są tutaj techniki ugniatania i rozcierania, które mają pobudzić tkankę podskórną. Masażysta skupia się na partiach, które najbardziej nam przeszkadzają i przekieruje tam swoją uwagę, aby odpowiednio rozmasować i pobudzić w nich przepływ limfy. Masaż brzucha na odchudzenie będzie dawał najlepsze efekty jeśli będzie wykonywany regularnie. 

Masaż wyszczuplający twarzy - czy daje efekty? 

Oprócz masażu wyszczuplającego na ciało popularny jest także masaż na wyszczuplenie twarzy. Często wykonywany dłońmi, aby delikatnie pobudzić krążenie limfy. Masaż odchudzający na twarz może być również wykonywany kamieniami gua sha, jednak są one tylko dodatkiem. Dobrze wykonany masaż na odchudzanie twarzy sprawi, że będzie ona mniej opuchnięta i widocznie wyszczuplona. Nasze rysy twarzy będą przez to bardziej zarysowane. Taki masaż to świetne rozwiązanie jeśli właśnie na twarzy gromadzi nam się nadmiar tkanki tłuszczowej, czy wody i wygląda ona na opuchniętą. Po takim masażu możemy się spodziewać, że twarz będzie wyglądać na bardziej promienistą, a skóra będzie jędrniejsza. 

 

 

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl