Wpływ masażu na organizm człowieka - dlaczego warto z niego skorzystać?

Wpływ masażu na organizm człowieka - dlaczego warto z niego skorzystać?

Masaż to obecnie jeden z najpopularniejszych sposób na rozluźnienie organizmu i fizjoterapię. Spięte mięśnie, zmęczone ciało, brak czasu na regeneracje coraz częściej nam doskwierają w dzisiejszym trybie  życia. Wybór masażu może być sposobem na odczuwany ból i inne schorzenia. Jaki jest wpływ masażu na nasz organizm i dlaczego warto się na niego wybrać? W poniższym artykule opisany zostanie, jak działa masaż na organizm. 


Wpływ masażu na skórę

Przede wszystkim masaż to szereg korzyści na naszą skórę. Ponieważ to właśnie ona jest w bezpośrednim kontakcie z masażystą czy fizjoterapeutą. Wpływ masażu na skórę to przede wszystkim zwiększenie metabolizmu komórkowego, który korzystnie wpływa na wygląd skóry.  Koloryt zostaje wyrównany poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Oprócz tego masaż może przyczynić się do rozbicia złogów tłuszczowych oraz uregulowania wydzielania przez skórę sebum. Wiele osób będzie również zadowolonych z efektów odchudzających masażu, ponieważ podnosi on metabolizm i wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. 

 

Wpływ masażu na układ nerwowy

Układ nerwowy w dzisiejszych czasach jest mocno narażony na stres i czynniki zewnętrzne. Nie każdemu łatwo jest się rozluźnić w zaciszu domowym i z pomocą przychodzi właśnie masaż. Masaż powoduje rozluźnienie struktur, które składają się na układ nerwowy i chwilowo łagodzi ból. Jego działanie obejmuje przede wszystkim obwodowy układ nerwowy, ale może również zadziałać na  ośrodkowy układ nerwowy. Wpływ masażu na układ nerwowy może być relaksujący i rozluźniający lub energetyzujący, w zależności od metody masażu, która wybierze fizjoterapeuta. 

 

Wpływ masażu na tkankę mięśniową

Najpowszechniejszą korzyścią tej formy regeneracji jest wpływ masażu na mięśnie, które często są przez nas zaniedbywane. Codzienne życie bardzo je eksploatuje, nawet praca siedząca jest uciążliwa dla organizmu. Dla zdrowego ciała kluczowe jest zadbanie o układ mięśniowy, dbanie o codziennych ruch i ich regenerację. Masaż działa rozluźniająco na włókna w tkance mięśniowej i wzmacnia krążenie krwi. To skutkuje dotlenieniem mięśni, napływem składników odżywiających mięsień i usunięciem niepożądanych skutków przemiany materii. To sprawia, że zarówno mięśnie jak i cały organizm lepiej funkcjonuje, a ból i dyskomfort jest zniwelowany. 

 

Wpływ masażu na układ krążenia 

Masaż zbawiennie wpływa także na układ krążenia. Składa się on z układu krwionośnego i limfatycznego. Dobroczynny wpływ masażu na układ krwionośny to przede wszystkim poprawa krążenia krwi i ukrwienie organizmu. Przez to tlen i substancje odżywcze z łatwością wnikają do organizmu i go odżywiają. Lepsze krążenie krwi może również pomóc w uniknięciu powstawania żylaków. Natomiast wpływ masażu na układ limfatyczny to potrzebny drenaż limfy w stronę węzłów chłonnych, co sprawia, że zmniejsza się ryzyko wystąpienia infekcji. Usunięte zostają również zbędne toksyny z organizmu.

Masaż posiada wiele zastosowań i korzystnych dla organizmu człowieka efektów. Warto się na niego wybrać jeśli zależy nam na rozluźnieniu organizmu, zwiększeniu przepływu krwi i innych zaletach tej metody. 

 

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl