Ból głowy po masażu - wszystko co musisz wiedzieć

Ból głowy po masażu - wszystko co musisz wiedzieć

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się doświadczyć sytuacji, że po relaksującym masażu, zamiast ulgi, pojawił się ból głowy? Jeśli tak, to z pewnością było to bardzo zaskakujące, a nawet nieco frustrujące. Ból głowy po masażu to zjawisko, które może mieć różne przyczyny i rozwiązania. W tym artykule przedstawimy najczęstsze powody, dla których taka reakcja może mieć miejsce, oraz jak uniknąć tego niepożądanego efektu, aby cieszyć się pełnymi korzyściami z relaksującej terapii masażu. Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego po masażu boli Cię głowa!

Ból a masaż - dlaczego boli w trakcie masażu?

Masaż to technika mająca na celu zrelaksowanie ciała, rozluźnienie mięśni i przyśpieszenie regeneracji. Poprzez różnorodne sposoby masażu ciała stosowane przez doświadczonego masażystę, możemy jednak odczuwać dyskomfort lub nawet ból w trakcie masażu. Ugniatanie, głaskanie czy rozciąganie mięśni i masowanej powierzchni może dawać nam różne odczucia. Dla jednych będzie to przyjemne, a dla innych będzie bardziej dyskomfortowe. Ból pojawić się może także ze względu na zwiększony przepływ krwi i limfy spowodowany masażem. Taki masaż może też skutkować bólem głowy, jednak takie objawy są powszechnie spotykane. 

Ból głowy po masażu - czy to powinno martwić?

Każdy organizm inaczej reagować będzie po masażu i często pojawia się pytanie, czy po masażu może boleć głowa.  Ponieważ ciało i tkanki zostały pobudzone, co sprawia, że mięśnie są lepiej ukrwione i odżywione, a szkodliwe toksyny są wydalane z organizmu, to w efekcie przez pierwsze godziny po zabiegu możemy odczuwać ból głowy. Ból głowy po masażu może być też spowodowany złą pozycją głowy w trakcie trwania masażu. Jeśli nasza głowa będzie w nieodpowiednim ustawieniu to może to sprawić, że będzie nas potem boleć. Warto zwrócić uwagę czy masażysta zadba o prawidłowe ustawienie głowy jak i całego ciała. Ból po masażu pleców może być tak skutkiem odwodnienia organizmu. Jeśli nie zadbamy o wypicie prawidłowej ilości płynów przed masażem to ból głowy gwarantowany. Czasami ból głowy po masażu może pojawić się jako reakcja na użyte olejki, czy świece zapachowe znajdujące się w pomieszczeniu. Często osoby wrażliwe na zapachy mogą doświadczyć bólu głowy po masażu, w którym obecne były intensywne zapachy. 

Ból głowy po masażu pleców - jak sobie z nim radzić?

Jeśli już będziemy mierzyć się z bólem głowy po masażu, to istnieje kilka sposobów, które pomogą nam złagodzić te skutki masażu. Przede wszystkim warto przed i w trakcie zabiegu komunikować swojemu masażyście, czy nacisk jest dla nas odpowiedni. Ważne jest także porządne nawodnienie organizmu przed i po masażu. Warto zadbać o regenerację po masażu, odpocznij, spytaj masażystę jak rozciągnąć ciało po masażu i weź relaksujący prysznic. Warto także zadbać o dobry sen, który sprawi, że organizm będzie dobrze reagował po masażu. Ból głowy po masażu może niestety zdarzyć się każdemu, dlatego warto zadbać o te aspekty, aby w jak największym stopniu go uniknąć. 

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl