Masaż świecą - wyjątkowy sposób na relaks

Masaż świecą - wyjątkowy sposób na relaks

W dzisiejszym świecie, gdzie często dopada nas natłok obowiązków i rzeczy do zrobienia, możemy być bardziej podatni na stres i zmęczenie. Od czasu do czasu wszyscy potrzebujemy momentu wytchnienia i odprężenia. Masaż świecą to niezwykle relaksacyjna technika, która łączy w sobie dobroczynne właściwości masażu z delikatnym aromaterapeutycznym doświadczeniem. To prawdziwie magiczny sposób na zrelaksowanie ciała i umysłu, który pozwala zapomnieć o codziennych troskach. Zastanawiasz się, jak wygląda masaż świecą? Chcesz wiedzieć, czy masaż świecą aromatyczną będzie dla Ciebie odpowiedni? Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o masażach i świecach do masażu?

Masaż gorącą świecą - na czym polega? 

Masaż aromatyczną świecą może wydawać się na początku dość tajemniczy. Jednak jest to bardzo popularna technika masażu, która przynosi odprężenie i relaks.  Na samym początku sesji masażu, doświadczony masażysta zapala świecę do masażu. Pod wpływem wysokiej temperatury wosk zamienia się w specjalny olejek do masażu. Ten aromatyczny olejek jest następnie rozsmarowywany na ciele klienta. Tak przygotowane do masażu ciało jest poddawane różnym technikom. Specjalista stosuje relaksujące głaskanie oraz bardziej odczuwalne ugniatanie czy rozciąganie. Terapeutyczny efekt masażu jest nasilony dzięki właściwościom olejku wypływającego ze świecy do masażu ciała. Ciepły olejek przenika w ciało, przyczyniając się do większego relaksu mięśni, zwiększa również przepływ limfy, co sprawia, że organizm się szybciej regeneruje. Oprócz tego  rozgrzany olejek ma właściwości odprężające i wyciszające. Ciepło przyczyni się do lepszych odczuć podczas masażu. 

Świeca do masażu - czym się charakteryzuje?

Świeca do masażu powinna być produkowana z naturalnych wosków i olejków, które po roztopieniu będą nadawać się do masażu ciała. Stosowana mieszanka wosku pszczelego lub roślinnego w połączeniu z olejkami eterycznymi to prawdziwe spa dla zmysłów. Popularne też są świece do masażu sojowe. Świeca sojowa do masażu działa odżywczo i regenerująco na skórę. Wykorzystanie naturalnych świec do masażu wzmacnia efekt masażu i wpływa korzystnie na masowaną skórę. Zapachowa świeca do masażu przyczyni się również do korzystnych efektów, cały masaż będzie miał bardzo aromatyczny, relaksujący charakter. Wybierając salon masażu, który oferuję masaż świecą, trzeba zwrócić uwagę na jakość wybieranych świec do takiego masażu. Świecę parafinowe też nie sprawdzą się przy takim masażu. Wysokiej jakości świeczka z olejkiem do masażu sprawi, że się odprężymy i zrelaksujemy. 

Masaż świecą - dlaczego warto?

Masaż gorąca świecą to szereg korzyści dla organizmu. Taka świeca działa nawilżająco i regenerująco na naszą skórę. Przyjemna temperatura i aromat również wpłynie korzystnie na doznania. Zwiększone odczucia terapeutyczne sprawią, że po takim masażu będziemy zrelaksowani, odprężeni a nasza skóra będzie miękka i odżywiona.  Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do masażu świecą, które warto skonsultować przed podjęciem masażu. Na pewno takim przeciwwskazaniem będą wszelkie alergie, stany zapalne, oparzenia czy zmiany na skórze. Jeśli cierpimy na przewlekłe choroby i nie wiemy, czy taki masaż będzie dla nas odpowiedni to najlepiej skonsultować to z lekarzem. Masaż świecą to relaksująca technika, jednak trzeba zachować wszelką ostrożność przed jego podjęciem.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl