Masażery do twarzy, do czego służą i jak je stosować?

Masażery do twarzy, do czego służą i jak je stosować?

Roller do twarzy to niewielkie urządzenie do pielęgnacji. Pozytywnie wpływa nie tylko na kondycję, ale i wygląd skóry twarzy. Azjatki już od setek lat wykonują masaż twarzy kamiennym rollerem. Natomiast na świecie stał się on hitem kosmetycznym dopiero w ostatnim czasie. Na czym polega fenomen rollera do twarzy?

Jak używać rollera do twarzy?

W przypadku rollerów do twarzy najważniejsza jest prawidłowa technika masowania oraz regularność. Oczywiście przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Następnie nałożyć na twarz krem m.in krem z filtrem, olejek lub serum. To stanowi bardzo dobry poślizg na skórze. Zanim przystąpi się do masażu rollerem do twarzy, należy przeprowadzić masaż manualny lub punktowy. Taki masaż trzeba wykonać za pomocą dłoni i palców, by pobudzić w ten sposób skórę.

Masowanie rollerem do masażu rozpocząć należy od szyi. To zdecydowanie pozwoli otworzyć kanał drenażu limfatycznego. Najważniejsze to przeciągać roller do twarzy wyłącznie w jednym kierunku. Następnie ustawić masażer na linii żuchwy i przetoczyć go od szczęki do ucha oraz od szczęki do kości policzkowej. Kolejny krok to masaż policzków, który wykonywany jest od nosa do uszu. Urządzenie do masażu twarzy powinno być najpierw umieszczone na wysokości styku brwi. Następnie przesuwany w kierunku linii włosów.

Kolejny ważny krok to usunięcie toksyn z organizmu. Masaż rollerem do twarzy powinien być przeprowadzany ruchem, wymiatającym od boków szczęki, aż do podstawy szyi. Natomiast chcąc uwydatnić kości policzkowe, warto masować twarz od szczęki do góry,

Roller do twarzy powinien być przede wszystkim używany zarówno rano, jak i wieczorem. Rano można zmniejszyć opuchliznę twarzy i pobudzić komórki skóry. Natomiast jak się okazuje, wieczorem w skórę może być wprowadzone więcej składników aktywnych. Twarz należy masować powolnymi ruchami. Najlepiej jest to robić za pomocą schłodzonego wcześniej w lodówce masażera do twarzy.

Jaki wybrać roller do twarzy?

Jak się okazuje każdy kamień działa właściwie tak samo na skórę. Jest to tylko kwestia wyboru, która bardziej skupia się na tych estetycznych i duchowych. Istotne jest również to, że roller z różowego kwarcu bardziej trzyma chłód niż roller jadeitowy. Przez to wszystko może lepiej radzić sobie z obrzękami. Zatem niezależnie od wyboru kwarc, jadeit i ametyst korzystnie wpłyną na kondycję skóry.

Masażery do twarzy różnią się od siebie głównie budową. Niektóre mają dwa wałki po obu stronach, w tym mniejszy i większy, albo dwa większe. Istnieją rollery do twarzy z jednym wałeczkiem lub kulką, którą masuje się wrażliwą skórę wokół oczu. Jeden posiada wałek o gładkiej powierzchni, natomiast drugi ze specjalnymi wypustkami, który dodatkowo może zmniejszać obrzęki. Dostępne są masażery do twarzy wibracyjne, a także takie z dodatkowymi funkcjami jak chłodzenie. To właśnie głównie budową warto kierować się przy wyborze rollera do twarzy.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl