Jak działa i jak stosować olejek rycynowy na rzęsy i nie tylko?

Jak działa i jak stosować olejek rycynowy na rzęsy i nie tylko?

Olej rycynowy uzupełniający pielęgnację włosów i nie tylko zna chyba każdy. Taki naturalny klasyk często wybierany jest przez twórców kosmetyków. Olejek rycynowy na włosy ma np.  przyśpieszyć ich porost. Można go również z powodzeniem stosować na brwi i rzęsy, jeśli chcemy je pogrubić i przyciemnić.

Jak stosować olejek rycynowy na włosy?

Olej rycynowy na włosy jest bardzo gęsty, przez co może sprawiać trudności w nakładaniu. Dodatkowo jest olejem nierozpuszczalnym w wodzie. Żeby zmyć go z włosów, należy zastosować dodatkowo kosmetyk z detergentem. W takim przypadku szampon lub emulgatorami np. odżywkę. Źle zmyty olej rycynowy na włosach sprawi, że włosy będą tłuste i przyklapnięte. W efekcie końcowym może zniechęcić do dalszych eksperymentów z olejowaniem.

Nakładany bezpośrednio na skórę głowy pobudza cebulki do wzrostu. Przede wszystkim pomaga zrównoważyć pH skóry i wyregulować wydzielanie sebum. Dlatego też jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z przetłuszczającą się skórą głowy.

Ze względu na wysoką gęstość oleju rycynowego do włosów, można go zmieszać z innym olejem. Taka mieszanka będzie miała zdecydowanie lżejszą konsystencję, którą łatwiej nanieść na skórę głowy. Przy jednej aplikacji to ok.1-2 łyżki stołowe olejku rycynowego do włosów. Taką ilość należy nałożyć równomiernie na skórę głowy, a najlepiej zrobić to opuszkami palców. Następnie pozostawić na minimum 30 minut, a maksymalnie na 2-3 godziny. Przy olejowaniu skóry głowy bardzo ważne jest dokładne zmycie oleju. Dzięki temu unikniemy tłustej nasady włosów. Można to również zrobić poprzez dwukrotne mycie z użyciem mocniejszego szamponu zawierającego SLS lub SCS. Przy bardzo wrażliwej skórze głowy można zastosować po prostu odżywkę.

Olejek rycynowy na rzęsy, jakie ma efekty uboczne?

Olejek rycynowy na rzęsy stymuluje cebulki włosowe i przyspiesza ich porost. Przede wszystkim wzmacnia włoski, nawilża je i zabezpiecza. Głównie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Zauważalne efekty stosowania efektu to również przyciemnienie rzęs. Jak się okazuje, olejek rycynowy na rzęsy ma efekty uboczne. Oczywiście wtedy, jeśli zaaplikowany zostanie niewłaściwie lub na wyjątkowo wrażliwą skórę. Bardzo rzadkie są przypadki uczuleń, gdyż olej rycynowy na rzęsy wykazuje obojętność alergiczną. Istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia takich skutków ubocznych jak:

  • opuchlizna oczu,
  • swędzenie w okolicach rzęs,
  • podrażnienie spojówek,
  • nadmierne łzawienie oczu.

Olejku rycynowego nie mogą stosować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a szczególnie dzieci. Typ skóry nie jest przeciwwskazaniem. Chociaż szczególna ostrożność trzeba zachować w przypadku cery wrażliwej i problematycznej. Jeśli nałoży się zbyt dużą ilość olejku rycynowego na rzęsy, może to doprowadzić do ich sklejenia. Co więcej, świądu i opuchnięcia okolic oczu, a także podrażnia, jeśli preparat dostanie się do środka. Olej rycynowy, jako substancja naturalna, nie wywołuje podrażnień i nie niesie ze sobą ryzyka dla zdrowia.

 

O NAS

Wiemy, jak istotna jest troska o kondycję swojego ciała i twarzy. Naszą misją jest szerzenie sprawdzonych porad oraz pomoc kobietom w dobraniu kompletnej pielęgnacji dostosowanej do potrzeb każdej skóry.
Zostań z nami na dłużej i znajdź czas dla siebie, na który tak bardzo zasługujesz.

ul. Traktorzystów 19 30-415 Kraków
834-434-646

kontakt@medicalms.pl